Foto: MovieStillsDB

Na toto mnohí čakali veľmi dlho.

Legendárny horor z roku 1974 sa dočkal už niekoľkých pokračovaní aj prerábok. Najnovšie sa môžu fanúšikovia Texaského masakru motorovou pílou tešiť na ďalší prírastok v tejto hororovej sérii. Nielen táto informácia však poteší.

Texaský masaker motorovou pílou (The Texas Chainsaw Massacre) patrí medzi kulty hororovej kinematografie. Snímka (údajne) inšpirovaná skutočným príbehom sa prvýkrát na plátnach kín objavila v 70. rokoch a odvtedy sa dočkala ďalších siedmich pokračovaní či remakov, posledný s názvom Leatherface sme mohli vidieť v roku 2017.

Už dlhšie sa o opätovnom oživení tejto série hovorilo v kuloároch Hollywoodu, nebolo však jasné, či pôjde o ďalší reštart série alebo pokračovanie niektorého z remakov. Teraz je to všetko však už o čosi jasnejšie a skalní fanúšikovia majú skutočne dôvod na radosť, píše web SlashFilm.

Foto: MovieStillsDb

Priame pokračovanie pôvodného filmu

Najnovší TMMP totiž bude priamym pokračovaním úplne prvého filmu z roku 1974, ktorého režisérom bol hororový mág Tobe Hooper. Médiá o tom informoval priamo producent projektu Fede Alvarez, ktorý stál za réžiou kritikmi ospevovaného filmu Muž v temnote (Don´t Breathe).

Podľa Alvareza bude nový diel pokračovať tam, kde skončil pôvodný film, pričom produkcia má mať aj rovnaký nádych ako prvý diel z roku ’74. To znamená, že sa pohrajú nielen s celkovou atmosférou snímky, ale aj s jej obrazom. Producent teda sľubuje retro film, ale v modernom šate, takže sa skutočne máme na čo tešiť. Napokon aj Alvarezov projekt Don´t Breathe ukázal, že je skutočne dobrým tvorcom, ktorý vie divákom priniesť solídny a napínavý príbeh.

Premiéra v nedohľadne

Čo nás ale čaká, sa zatiaľ nevie. Realizáciu projektu sprevádzalo viacero komplikácií, vrátane výmeny režisérov. Pôvodne mala snímku na starosť dvojica Ryan a Andy Tohillovci, tí ale týždeň po začiatku nakrúcania projekt opustili kvôli nezhodám. Následne ich vystriedal držiteľ ceny Emmy, David Blue Garcia (režíroval thriler Tejano).

Foto: Legendary Pictures (texaschainsaw.com)

V hlavných úlohách uvidíme Elsie Fisher (Eight Grade), Sarah Yarkin (Happy Death Day 2U), Marka Burnhama (Wrong Cops), Alice Krige (Star Trek), Williama Hopa (Dark Shadows) a ďalších.

Dátum premiéry taktiež zatiaľ nie je známy, snímka mala doraziť do kín pôvodne už tento rok, ale napokon si na ňu ešte chvíľu počkáme. Jediným zverejneným materiálom je plagát a špeciálny web k filmu. Je ale možné, že minimálne traileru sa dočkáme už čoskoro.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )