Foto: youtube.com (WCS)

Matej Mensatoris / / Zviera
Ochranári z rezervácie sú z nezvyčajného správania slonice zmätení.

Tentoraz nepíšeme o krutom zaobchádzaní so zvieratami v zoologických záhradách, kde je úbohý orangutan závislý na cigaretách. Vedci z Wildlife Conservation Society(WCS) natočili veľmi nezvyčajný jav. Voľne žijúca samica slona akoby vdychovala dym z horiaceho stromu. Zvláštny úkaz bol natočený v rezervácii v Indii.  

Vo videu môžete vidieť, ako slonica zdvíha kusy dymiaceho dreva a tie si vkladá do úst. Následne vydýchne veľký oblak dymu. Vedci sa ale domnievajú, že toto „fajčenie“ má zdravotný dôvod.

„Verím, že slon sa pokúša jesť drevené uhlie. Zdá sa, že vyberá kusy uhlia z ešte nedohoreného dreva a keď ich konzumuje, tak pritom vydýchne oblak dymu,“ uviedol Varun Goswami, vedec spoločnosti WCS.

Pozrite si netradičné video fajčiacej slonice

A to by skutočne mohla byť aj pravda. Uhlie viaže v organizme toxíny a toto inteligentné zvieratá dobre vedia. Aj my, keď je nám zle, siahneme často ako prvú pomoc po tabletkách živočíšneho uhlia. Slonica teda môže mať tráviace problémy a rozhodla sa konzumovať drevené uhlie, ktoré v tomto prípade slúži ako liek.

Národný park Nagahrole, kde bolo nezvyčajné správanie slonice natočené, sa nachádza na juhovýchode Indie a je domovom ohrozených druhov, vrátane ázijských slonov, indických bizónov a tigrov.

Pozri aj: Najsmutnejšie zábery, aké ste kedy videli. Toto sú posledné fotky Sudana, posledného samca nosorožca tuponosého pred jeho smrťou

independent.co.uk
0
Komentovať (0)