Foto: unsplash/ Joshua Hoehne

Facebook prichádza s novinkou, ktorá vám ušetrí množstvo času.

Mnohí z nás si prešli obdobím, kedy sme na facebookovú nástenku pridávali všetko, od svojho jedálnička až po statusy, pri ktorých okrem ich autora nikto nevedel, čo vlastne znamenajú. Ak ste dlhodobým užívateľom sociálnej siete, možno si občas pozriete svoje staršie príspevky, komu sa však chce odstraňovať zo svojej nástenky príspevky staré 10 či dokonca 15 rokov?

Archivujte staré a neželané príspevky

Ako informuje portál The Independent, Facebook prichádza s novým nástrojom s názvom Manage Activity. Vďaka nemu budete môcť jednoducho ukryť staré, neželané príspevky na svojej facebookovej nástenke. Príspevky nebudú permanentne vymazané, ale budú uložené do archívu, v ktorom ich nebude môcť vidieť nikto okrem vás.

Užitočný nástroj je určený najmä pre užívateľov, ktorí Facebook používajú už niekoľko rokov a na svojej facebookovej nástenke majú príspevky, ktoré dnes už považujú za neželané a nechcú, aby boli viditeľné verejne. Vďaka novému nástroju však nebude nutné tieto príspevky permanentne vymazávať po jednom.

Foto: unsplash

Facebook je na scéne už 15 rokov

Facebook je na scéne už viac ako 15 rokov a nejeden z vás má vo svojom profile fotografiu alebo status, ktorý by ste dnes už nepridali. V mnohých prípadoch môžu znamenať staré príspevky či fotografie nemalý problém. Napríklad, polonahá fotografia z vysokoškolského večierka spred 10 rokov bola vtedy zábavná, dnes však môže spôsobiť problémy.

Príspevky nie je potrebné archivovať jednotlivo, nástroj umožňuje selektovať ich na základe osoby, ktorej sa týkajú alebo časového rámca. Nástroj Manage Activity je dostupný pre iOS, Android, aj pre užívateľov aplikácie Facebook Lite. Facebook však na svojom webe informuje, že v budúcnosti bude nástroj dostupný aj pre užívateľov stolových počítačov.

The Independent
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )