Dánsko zakáže používanie smartfónov a iných elektronických zariadení na školách. Oznámil to v utorok dánsky minister školstva Mattias Tesfaye, informuje TASR na základe správy agentúry AFP.
„Rozhodli sme sa na úrovni vlády podporiť túto myšlienku a začíname pripravovať zmenu predmetného zákona,“ povedal Tesfaye dánskemu denníku Politiken.
Ani počas prestávky
Podrobnosti legislatívy ešte neboli stanovené, používanie mobilných telefónov či tabletov na osobné účely nebude podľa ministra žiakom povolené počas vyučovania ani prestávok.
„Som presvedčený, že obrazovky (týchto elektronických zariadení) oberajú mnohé naše deti o ich detstvo,“ povedal minister kultúry Jakob Engel-Schmidt na tlačovej konferencii.
Vláda avizovaným zákazom nadväzuje na apel komisie pre blaho mládeže (Trivselskommission), ktorá v utorok zverejnila 35 odporúčaní zameraných na zlepšenie duševného zdravia detí, vrátane zákazu používania smartfónov pre osoby mladšie ako 13 rokov.
Zmienená komisia bola vymenovaná vládou v roku 2023, aby riešila problémy týkajúce sa detí a mladých ľudí do 25 rokov, vrátane obáv o duševné zdravie.
Nezomreli okamžite, hlavy žili ďalej aj bez tela. Popravy gilotínou boli vo Francúzsku bežné aj pred desiatkami rokov
Tvrdil, že situáciu v Černobyli má pod kontrolou. Riaditeľa elektrárne potom odsúdili na 10 rokov v pracovnom tábore
Muž, ktorý vychoval Al Caponeho: Mafiánsky bos Johnny Torrio naháňal strach aj Mussolinimu, zomrel pri holení
Psychiater o reklame na alkohol: Už nejde o vrcholovú športovkyňu. Týmto krokom sa stiera aj to pozitívne, čo reprezentovala
Z ožiarenia vracal, videl telá pokryté hnedým materiálom. Ďatlov veril, že za peklo v Černobyli nemohol
Zrušili ho po prvej sérii, potom sa stal hitom. Seriál Baywatch vo svojom čase pozeral každý, veľa vecí o ňom neviete
Michaela predáva luxusné nehnuteľnosti: Iba lokalita dnes nestačí, o miliónových obchodoch rozhodujú detaily











Nahlásiť chybu v článku