Foto: youtube.com

Toto video vám ukáže, že aj vo zvieracom svete to dokáže byť poriadne napínavé.

Svet živočíchov je neuveriteľne fascinujúci a asi nikdy nás neprestane prekvapovať. No dokáže byť občas aj naozaj dosť divoký. Svedčí o tom aj tento napínavý súboj. 

V rieke Corixo Negro, ktorá sa nachádza v strednej Brazílii, v časti národného parku Encontros das Águas, sa odohral konflikt medzi jaguárom a kajmanom. Kajman je pomerne malý plaz podobný aligátorovi, ale je obratnejší a má dlhšie zuby. Jaguár je zas najväčšia americká mačkovitá šelma.

foto: commons.wikimedia.org

Ako to celé prebiehalo si môžete pozrieť v tomto videu, ktoré dokazuje, že medzi jaguárom a kajmanom sa rozpútala ozajstná bitka na život a na smrť. Ako môžeme vidieť, v istých okamihoch sa zdá, že by niektorý z nich mohol zvíťaziť. Kajman mal počas súboja výhodu, keďže bol vo svojom domácom prostredí –  vo vode.

Nakoniec však jaguár vystupuje na vrchol, vynára sa ako víťaz a ťahá na breh svojho už mŕtveho súpera. Celý boj trval približne 15 minút a zachytiť sa ho podarilo mladým študentom Danielle Hunter s bratom Edwardom a Eduard Sangsterovi z Holandska. „Bola som úplne v šoku a úžasu počas celého boja. Mali sme neuveriteľné šťastie, že sme to mohli sledovať z takejto blízkosti,“ hovorí Danielle. Boli však prekvapení, že víťazom sa stal jaguár.

Pozri aj: Ťava pri autonehode prerazila sklo auta a ostala v ňom zakliesnená. Bizarná nehoda mala našťastie dobrý koniec

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)