Zdroj: Ekotopfilm 2021, dokument Mláďatá

Najznámejší festival o trvalo udržateľnom rozvoji bude dostupný v pohodlí nášho domova.

Ekotopfilm – Envirofilm 2021 sa uskutoční od 26. do 30. apríla v online priestore. Festivalový program vrátane diskusií budú môcť diváci sledovať zadarmo a naživo na Facebooku.

Nie je len najznámejší, ale aj najstarší festival svojho charakteru. Ekotopfilm spojil na jednej platforme verejný, súkromný a tretí sektor v problematike trvalo udržateľného rozvoja. V súčasnosti je medzinárodne uznávaným projektom, ktorý pokrýva spektrum hospodárskych, priemyslových i humánnych aktivít človeka.

Festivalový tím pripravil celý program v online verzii

Festival sa tento rok rozhodol k novému prístupu, ktorý zohľadňuje momentálnu pandemickú situáciu. Miesto opatrení a rizika nákazy tak bude dostupný na facebooku pre každého zadarmo. Cez živé vysielanie poskytne najlepší výber tohtoročných filmov vrátane živých diskusií o problematike.

Online festival pre verejnosť začína 26. apríla o 18:00, nájsť ho môžete cez vytvorený event na sociálnej sieti Facebook. Po živom vysielaní bude program dostupný na Facebook stránke festivalu až do konca dňa 2. mája. Potom už si filmy nebude možné znovu pozrieť.

https://fb.me/e/26qiAy51s

🌍Filmový festival EKOTOPFILM | ENVIROFILM ONLINE sa uskutoční zdarma od 26. apríla do 30….

Posted by Ekotopfilm SK on Saturday, 27 March 2021

 

Veľká časť sa bude venovať aj slovenskej prírode

„V súčasnej dobe poznačenej pandémiou sa množstvo ľudí vybralo von do prírody. Preto sme sa rozhodli uprednostniť slovenské filmy, ktoré informačne dokreslia práve pobyt vonku. Vďaka domácim autorom dostali priestor aj najnovšie filmové premiéry okrem úspešných zahraničných dokumentov. Program doplníme aj mimo plátna spoločenskými enviro témami, ktorým sa aktívne venujeme,“ informovala programová riaditeľka festivalu Alena Janáči.

Krátkometrážny dokumentárny film Mláďatá od tvorcov zo Záchrannej stanice v Zázrivej ukáže mláďatá zo slovenskej divočiny. V spolupráci so Štátnou ochranou prírody vysvetlí, ako zaobchádzať s nájdeným mláďatom, prečo a kedy je potrebný ľudský zásah a kedy sa, naopak, takýto zásah nevypláca.

Ďalší dokument nesie názov Oko medveďa – tento dokument pochádza z kamery mladých aktivistiek, a prejdete sa počas neho po Kremnických vrchov. Sledovať budete môcť slovenské šelmy v spojení záberov prírody zo stredného Slovenska. Nakoniec v dokumente Motýle Slovenska uvidíte nádherné makrozábery, a to nielen motýľov.

Diváci si tak môžu užiť krásne zábery slovenskej prírody priamo z pohodlia domova.

Zdroj: Ekotopfilm 2021, dokument Mláďatá

Súčasťou programu je tradične aj Junior festival – environmentálne vzdelávanie pre žiakov základných a stredných škôl. Ponúkne filmový program doplnený o pútavú ekovýchovou. “Vďaka zaujímavému spracovaniu obsahu festivalu sa deti naučia, čo je to uhlíková stopa, ako si ju vypočítať a spolu s raperom Kalim si odpovedajú v špeciálnom interaktívnom kvíze na vedomostné otázky, týkajúce sa témy foodwaste – plytvania potravinami.”

Ukážky z dokumentov si môžete pozrieť priamo v našej galérii:

1
Uložiť článok
Komentovať