Reprofoto: Facebook/ Eduard Heger

"Všimol som si, že Viktor Orbán má starý šál, preto som mu dnes daroval nový." napísal Eduard Heger.

Aj my sme vás informovali o kontroverzii, ktorú vyvolal premiér Viktor Orbán tým, že mal počas priateľského futbalového zápasu s Gréckom na krku šál s mapu Veľkého Uhorska vo farbách maďarskej vlajky. Eduard Heger si z neho na stretnutí V4 vystrelil, daroval mu slovenský šál. Na video upozornil, štátny tajomník MZV, Andrej Stančík, ktorý tento krok označil za mimoriadne necitlivý, najmä vzhľadom na dianie na Ukrajine.

Predsedovia vlád krajín Vyšehradskej skupiny (V4) sa vo štvrtok stretli v Košiciach, kde sa koná summit v rámci slovenského predsedníctva vo V4. Ako TASR informoval Úrad vlády SR, rokovať budú najmä o aktuálnej situácii v Európe v súvislosti s agresiou Ruska na Ukrajine a energetickou krízou.

Reprofoto: Facebook.com (Orbán Viktor)

Berte to s ľahkosťou, odkazuje Orbán

Futbalový zápas je futbalový zápas, politika je politika, tieto dve veci sa nemiešajú. „Angličan hovorí, že ´take it easy´, berte to s ľahkosťou,“ povedal dnes maďarský premiér Viktor Orbán na brífingu po samite predsedov vlád krajín Vyšehradskej štvorky (V4) v Košiciach. Reagoval tým na svoju nedávnu fotografiu z futbalového štadióna, na ktorej má šál zobrazujúci mapu veľkého Uhorska.

Do Košíc prišli všetci premiéri krajín V4. Okrem predsedu slovenskej vlády Eduarda Hegera (OĽANO) aj český premiér Petr Fiala, maďarský premiér Viktor Orbán a predseda poľskej vlády Mateusz Morawiecki.

Ten v súvislosti s košickým stretnutím uviedol, že Poľsko spolu s Českom a Slovenskom na ňom požiada Maďarsko, aby urýchlene ratifikovalo vstup Fínska a Švédska do NATO. Fiala zase avizoval, že na summite sa bude hovoriť aj o šále s mapou Veľkého Uhorska, s ktorým pózoval maďarský premiér, čo spôsobilo medzinárodný rozruch.

Práve na túto situáciu sa rozhodol reagovať aj Eduard Heger. Na sociálnej sieti uverejnil fotku, na ktorej v objatí a s úsmevom na tvári pózuje s maďarským predstaviteľom. „Všimol som si, že Viktor Orbán má starý šál, preto som mu dnes daroval nový.“ napísal na svojom Facebooku premiér.

Najnovšie články