Foto: Profimedia

Turecké médiá označili záchranu mužov vo veku 26 a 34 rokov za "dvojnásobný zázrak".

Záchranárom v Turecku sa opäť podarilo spod trosiek v meste Antakya vyslobodiť živých ľudí – tentoraz to boli dvaja muži. Obaja boli zasypaní 261 hodín po ničivom zemetrasení, ktoré minulý týždeň postihlo pohraničnú oblasť medzi Tureckom a Sýriou, uviedla v piatok spravodajská stanica CNN Türk. TASR informuje na základe správy agentúry DPA.

Turecké médiá označili záchranu mužov vo veku 26 a 34 rokov za „dvojnásobný zázrak“. Jeden z mužov bezprostredne po vyslobodení trval na tom, že zavolá svojim príbuzným, napísal na sociálnej sieti Twitter turecký minister zdravotníctva Fahrettin Koca (vysl.: Kodža).

Ľudia sú schopní bez vody prežiť približne 72 hodín, pripomína DPA. Tí, ktorých sa podarí z trosiek ešte aj v súčasnosti zachrániť živých, museli podľa vyjadrení lekárov nájsť nejaký spôsob, ako sa vodou zásobiť.

Tureckí predstavitelia v piatok v rámci najnovšej bilancie informovali, že zemetrasenie na juhu Turecka pripravilo o život najmenej 38 044 ľudí. Úrady v susednej Sýrii medzitým hlásia 5 800 mŕtvych; dovedna teda takmer 44 000 obetí na životoch, sumarizuje agentúra Reuters.

Uložiť článok

Najnovšie články