Ilustračná foto: Unsplash

Spoločnosť hľadá ozajstného milovníka spánku. Získať túto prácu snov však nie je také jednoduché, ako sa môže zdať.

Ak pre vás predstavuje spánok dôležitú súčasť života, prípadne vám robí problém ranné vstávanie do práce, vieme o ponuke, ktorá bude pre vás ako stvorená. Ako informuje portál Unilad, táto spoločnosť vám za spánok zaplatí a tak sa môže stať vaším vysnívaným zamestnaním. Doslova.

Výčitkám kvôli dlhým hodinám strávených spánkom môže byť koniec vďaka tejto lukratívnej pracovnej ponuke. Predstavte si, že spíte a ste za to dokonca platení. Pre budúcich zamestnancov indickej firmy Wakefit sa táto práca snov môže stať skutočnosťou.

Navyše, čím viac spíte, tým ste pre zamestnávateľa lepším adeptom. Táto zdanlivo jednoduchá ponuka však nie je pre každého. Aj za kvalitným spánkom totiž stojí istý spôsob života, ktorý nespĺňajú všetci.

Ilustračná foto: Unsplash

Firma Wakefit hľadá na rok 2020 nových zamestnancov. Ako uvádza v inzeráte, potrebujú človeka s vášňou pre spánok a so schopnosťou zaspať kedykoľvek. Vašim pracovným odevom bude pyžamo a základnou požiadavkou je spať minimálne osem hodín denne. Ideálom by však „pracovný“ čas mal trvať deväť hodín, sedem dní v týždni a po dobu sto dní.

„Tešíme sa na nábor tých najlepších spáčov v krajine, ktorí sú ochotní urobiť čokoľvek preto, aby sa spánok stal prioritou ich života,“ píše sa v pracovnej ponuke. Iniciatíva Sleep Internship za zameriava na výskum zdravého spánku. Podľa tejto unikátnej ponuky stačí, aby záujemca spal a všetko ostatné je už v rukách zakladateľov tohoto projektu.

Ilustračná foto: Unsplash

Podmienky sú prísnejšie, než sa môže zdať

Riaditeľka a spoluzakladateľka firmy Chaitanya Ramalingegowda má na svojich budúcich zamestnancov vysoké nároky. Uchádzač by mal byť schopný zaspať do 10-20 minút, predchádzajúce skúsenosti so spánkom v akomkoľvek hlučnom prostredí či za rôznych svetelných podmienok sú výhodou a rovnako aj zodpovedný prístup k zaznamenávaniu a analýze údajov o svojom spánku. Ak ste zaspávali v škole počas vyučovania, spĺňate ďalšiu podmienku.

Pitie kávy, búrlivý nočný život alebo hodiny strávené na sociálnych sieťach sa považujú za negatíva pri vykonávaní tejto práce. Medzi ďalšie nevýhody uchádzača patrí napríklad aj chrápanie alebo zvyk odkladania zvonenia budíkov. Na druhej strane hlboký nerušivý spánok či dokonca schopnosť spievania pridáva plusové body.

Ilustračná foto: Unsplash

Cieľom spoločnosti Wakefit je skúmanie zdravého spánku a možnosť prinavrátiť ho dnešnej spoločnosti, ktorá trpí jeho nedostatkom. Okrem tejto pracovnej ponuky sa Wakefit snaží presadiť zriadenie miestností na spanie vo firmách po celej Indii.

Za sto dní strávených kvalitným a dlhým spánkom získa uchádzač plat viac ako 1 200 eur. Pre človeka s vášňou pre spánok teda táto ponuka predstavuje dobrú možnosť jednoducho si privyrobiť. Okrem toho však bude pre jedinca najväčším benefitom zdravý spánok, ktorý sa určite odrazí aj na jeho bežnom fungovaní.

unilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )