Dávali ste na chémii pozor? Dokážete vypočítať koľko má chemik v skúmavke baktérií?

carleton.ca
Kto by nemal rád dobrú hádanku, pri ktorej si trošku potrápi hlavu? Vy ich radi máte, to vieme, a preto ich pre vás pravidelne pripravujeme. Potrápte sa teda s tou dnešnou.

Advertisements

Na našej stránke môžete nájsť mnoho matematických alebo logických hádaniek. Nie vždy je jednoduché takéto hádanky vyriešiť a niekedy nám veru vedia pekne potrápiť mozog. Ak by ste mali záujem pozrieť sa aj na iné logické úlohy a hádanky, nájdete ich veľké množstvo práve na tomto odkaze. Poďme sa ale teraz spoločne pozrieť na tú dnešnú. Ide o celkom jednoduchú logickú úlohu. Alebo nie?

Zadanie:

Chemik má v skúmavke baktérie, ktoré sa veľmi rýchlo množia, a to až tak, že sa ich počet každú minútu zdvojnásobí. Skúmavku dá na stranu a po 60 minútach ju začne skúmať. Vtedy zistí, že skúmavka je plná baktérií. Chemik ale potrebuje zistiť, v akom čase bola skúmavka len do polovice plná baktérií. Po chvíli uvažovania na to prišiel. Viete to už aj vy?

carleton.ca
carleton.ca

Myslíte, že už viete aká je správna odpoveď? Pozrite si správnu odpoveď a overte si, či ste rozmýšľali správne. Share on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements