Foto: Unsplash

Vegánstvo sa stalo akýmsi novodobým trendom.

Čoraz viac ľudí skúša rôzne alternatívne formy stravovania, z jedálnička vylučujeme nielen mäso, ale aj mliečne potraviny či lepok. Aj keď život bez mäsa nevyhovuje každému, ak sa na mesiac stanete vegánom, táto spoločnosť vám za to zaplatí viac ako 2 000 eur.

Ste ochotní vzdať sa mäsa?

Ako informuje web VeganLiftz, výskumná agentúra pátra po troch ľuďoch, ktorí sú ochotní vzdať sa svojich bežných stravovacích návykov a na mesiac sa stať vegánmi, píše portál Unilad.

Cieľom VeganLiftz je vzdelávať ľudí v oblasti stravovania a ukázať, aké výhody môže mať pre ľudský organizmus zmena jedálnička. Chcú ukázať, čo s človekom urobí, ak sa vzdá mäsa, mliečnych výrobkov a iných živočíšnych produktov a prejde na formu stravovania, ktorá je okrem iného priateľská k životnému prostrediu.

Foto: unsplash

VeganLiftz plánuje vytvoriť online prípadovú štúdiu, ktorá bude monitorovať, ako prechod na vegánsky spôsob stravovania zmenil zdravie a celkový fyzický stav jedinca, pričom súčasťou štúdie budú nielen výhody, ale aj nevýhody vegánstva.

Aby boli výsledky čo najviac relevantné, agentúra pátra po ľuďoch, ktorí si v súčasnosti nenechajú ujsť dobrý rezeň, steak či slaninu. Aj preto okrem iného VeganLiftz vykonal štúdiu, v ktorej sa zaoberá tým, v ktorých britských mestách konzumujú ľudia najviac mäsa. Ukázalo sa, že na vrchole rebríčka sa ocitli Londýn, Liverpool, Glasgow, Birmingham a na prvom mieste je Newcastle.

Kandidáti budú zvolení koncom augusta

Samozrejme, nebude to zdarma. Trom účastníkom, ktorí v súčasnosti žijú v spomínaných piatich oblastiach, zaplatí VeganLiftz v prepočte vyše 2 200 eur. Každý, kto bude zvolený ako vhodný kandidát, obdrží mesačný stravovací plán, ktorý bude striktne vegánsky. Každý z účastníkov sa pred a po výzve musí zúčastniť podrobnej lekárskej prehliadke a vyhotoviť zábery, na ktorých bude viditeľná celá jeho postava.

Foto: unsplash

VeganLiftz dodáva, že okrem stravovania účastníci experimentu vôbec nemusia meniť svoj životný štýl. Kto cvičí každý deň, môže tak robiť naďalej. Kto však radšej trávi dni sedením pred televíziou, môže sa tejto činnosti venovať po celý mesiac. Od účastníkov sa požaduje, aby mali viac ako 18 a menej ako 60 rokov.

Nesmú mať žiadne zdravotné ťažkosti, ako napríklad diabetes, nesmú byť obézni a je dôležité, aby boli pravidelnými konzumentmi mäsitej stravy aspoň po dobu roka pred začatím experimentu. Kandidáti, ktorí sa experimentu zúčastnia, budú zvolení najneskôr koncom augusta, pričom experiment by mal odštartovať v polovici septembra. Prihlásiť sa je možné prostredníctvom formulára na stránke VeganLiftz.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )