reprofoto: Youtube

Video bolo natočené niekoľko týždňov pred stratením ponorky.

Na internete sa objavilo dojímavé video, kde časť posádky indonézskej ponorky KRI Nanggala 402 spieva spolu pesničku na palube ponorky. 

“Dovidenia”

Video vzniklo niekoľko týždňov predtým, ako došlo k jej potopeniu a úmrtiu 53-člennej posádky. Na videu spieva posádka indonézsku skladbu Sampai Jumpa, ktorej názov sa dá preložiť ako “Dovidenia”, uvádza portál The Guardian.

Na videu je aj veliteľ ponorky Heri Oktavian spolu s ďalšími námorníkmi, ktorí sa zhromaždili okolo člena posádky hrajúceho na gitaru.

Ponorka sa rozlomila

Aj keď nie som pripravený, aby som ti chýbal, nie som tiež pripravený žiť bez teba,” spievajú námorníci a dodávajú prianie všetkého dobrého. Video bolo natočené ako rozlúčka s odchádzajúcim veliteľom ponorkového námorníctva. To sa odohralo ešte v priebehu marca.

Ponorka KRI Nanggala 402 sa zúčastňovala na vojenských cvičeniach asi 100 kilometrov severne od Bali, keď s ňou minulý týždeň v stredu ráno stratili spojenie. Takmer 60-metrové plavidlo nemeckej výroby našli napokon rozlomené na tri časti na morskom dne v tejto oblasti.

S týmto dôkazom môžeme potvrdiť, že KRI Nanggala 402 sa potopila a všetkých jej 53 námorníkov zomrelo v službe,” povedal na nedeľňajšej tlačovej konferencii veliteľ indonézskych ozbrojených síl letecký maršal Hadi Tjahjanto.

0
Uložiť článok
Komentovať