Ilustračná foto: TASR/AP

Pátranie po ponorke bolo vyhlásené ešte v stredu.

Pátracie tímy našli vrak indonézskej vojenskej ponorky, ktorá sa stratila pred štyrmi dňami pri ostrove Bali. Oznámila to v nedeľu indonézska armáda, ktorá súčasne potvrdila, že všetkých 53 ľudí na palube prišlo o život. Informovali o tom agentúry DPA a AFP.

O stratenej ponorke sme vás informovali v našom článku ešte v stredu s tým, že šance na prežitie námorníkov boli nízke. Zásoby vzduchu im mali vydržať len do soboty. Ponorka KRI Nanggala 402 sa zúčastňovala na vojenských cvičeniach asi 100 kilometrov severne od Bali, keď s ňou v stredu ráno stratili spojenie. Takmer 60-metrové plavidlo nemeckej výroby našli rozlomené na tri časti na morskom dne v tejto oblasti.

Príčina tragédie nie je známa

„S týmto dôkazom môžeme potvrdiť, že KRI Nanggala 402 sa potopila a všetkých jej 53 námorníkov zomrelo v službe,“ povedal na nedeľňajšej tlačovej konferencii veliteľ indonézskych ozbrojených síl letecký maršal Hadi Tjahjanto.

V sobotu indonézske námorné sily oznámili, že za posledné dni našli pátracie tímy v mori časti ponorky i predmety z jej vnútra. Príčina potopenia ponorky nie je stále známa. Podľa námorných síl mohla porucha elektrického systému spôsobiť nemožnosť vykonania núdzového návratu na hladinu.

Najnovšie články