reprofoto: Youtube

Paul Barton sa rozhodol spestriť si svoje dni na dôchodku nezvyčajnou činnosťou. Robí tak radosť nielen sebe, ale aj sloním spoločníkom.

Život na dôchodku si ľudia môžu spestriť naozaj rôznymi činnosťami. Tento muž si však namiesto čítania kníh alebo turistiky, vymyslel zaujímavý koníček. Hrá totiž starým, zraneným a postihnutým slonom sonáty na klavíri.Paul Barton sa rozhodol spestriť si svoje dni na dôchodku nezvyčajnou činnosťou. Robí tak radosť nielen sebe, ale aj sloním spoločníkom. 

Paul Barton z East Yorkshire v Anglicku začal s touto nezvyčajnou činnosťou v roku 2011. Cieľom bolo rehabilitovať slony, ktoré prežili ťažké a stresujúce životy. 57- ročný muž prišiel s týmto nápadom počas návštevy svätyne neďaleko Kanchanaburi v Thajsku, kde ho svet slonov očaril.

Rozhodol sa im nejako pomôcť. Avšak namiesto toho, aby chytil do rúk lopatu, ako ostatní, opýtal sa či by si mohol priniesť svoj klavír a hrať na ňom.„Keď som prvýkrát hral na klavíri, slon Plara, ktorý je slepý, stál najbližšie pri klavíri. Keď začul Beethovenovu sonátu, prestal jesť, stál na jednom mieste a počúval s trávou vytŕčajúcou z úst.“ Aj tento pekný zážitok presvedčil Paula o tom, že má pokračovať. Tak sa to rozhodol robiť pravidelne.

Prešlo už sedem rokov a Paul žije so svojou rodinou v Elephants World a podarilo sa mu už hrať pre 22 slonov. „Slony sa môžu pohybovať voľne okolo klavíra. Nie sú v žiadnom prípade priviazané alebo držané.“ Ak by sa im teda hudba nepáčila, môžu jednoducho odísť. A ako môžeme vidieť vo videu, niekedy sa k Paulovi radi aj pridajú a zahrajú si takéto klavírne duo.

Tento koníček určite nie je pre Paula najbezpečnejší. Ako však môžeme vidieť vo videu, slony ho majú radi a hudba, ktorú hrá, sa im naozaj páči. A ak náhodou nemajú náladu na Bacha alebo Beethovena, vedia to dať najavo.

Pozrite si tiež video, v ktorom hrá Paul Beethovenovu Patetickú sonátu pre starého, takmer slepého slona menom Romsai. „Hrám im vždy to, čo sa zdá, že majú najradšej.“ A ako môžete vidieť, je to naozaj tak.

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy