Foto: Unsplash

Česko oddnes radí Slovensko medzi oranžové krajiny.

Od dneška je Slovensko pre Českú republiku z hľadiska ohrozenia koronavírusom zaradené medzi oranžové krajiny. Slovenskí občania tak môžu do Česka vstúpiť s negatívnym antigénovým testom nie starším ako 24 hodín alebo RT-PCR testom nie starším ako 72 hodín.

O nových pravidlách informovalo na svojom webe Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Slováci tak budú mať jednoduchšie podmienky pre vstup na územie Českej republiky, než tomu bolo doposiaľ.

Pred vstupom do Českej republiky naďalej ostáva v platnosti povinnosť vyplniť príjazdový formulár a ten vzdialeným prístupom poslať príslušnej krajskej hygienickej stanici. Doklad o jeho vyplnení je nutné poskytnúť pri prípadnej kontrole na hraniciach.

Naďalej zostáva v platnosti pravidlo, že ak doba pobytu v Českej republike nepresiahne 24 hodín, je možné do krajiny vycestovať bez povinnosti vyplnenia registračného formulára či testovania sa. Kompletný prehľad aktuálnych opatrení môžu pendleri aj turisti, ktorí plánujú navštíviť Českú republiku sledovať na webe MZV SR.

K dispozícii je aj prehľad aktuálnych opatrení v ostatných krajinách nielen Európskej únie, ale celého sveta. Obmedzenia jednotlivých krajín predstavitelia MZV SR odporúčajú všetkým občanom Slovenska sledovať v pravidelných intervaloch, pokiaľ plánujú do zahraničia cestovať.

0
Uložiť článok
Komentovať