Foto: Dve nevesty a jedna svadba

Českí filmári prinášajú na plátna kín novú komédiu.

Herecký koncert Anny Polívkovej má názov Dve nevesty a jedna svadba a ponúka vtipný a trefný pohľad do života dnešných typických single žien. Marie (Anna Polívková) je mladá, krásna a úspešná. Zdalo by sa, že si žije svoj sen. 

V milostnom živote, však zakopáva o omyly na každom kroku. Z jej bohatej súkromnej zbierky vzťahových omylov vyskladali tvorcovia filmu Dve nevesty a jedna svadba komédiu plnú vtipných situácií, s ktorými sa stotožní nejedna slobodná žena…

Foto: Dve nevesty a jedna svadba

Réžie filmu sa ujal Tomáš Svoboda (Jak se zbavit nevěsty, Hodinový manžel), scenár spolu s ním napísal Marcel Bystroň (Jak se zbavit nevěsty, Kameňák 4, Post Coitum). V hlavných úlohách sestier diváci uvidia čoraz obľúbenejšiu Annu Polívkovú (Špindl, Pohádky pro Emu, Dědictví aneb kurva se neříká), a Ester Geislerovú (Horem pádem, Snowboarďáci, Doblba!). Objekt ich záujmu, Jiřího, stvárnil Jaroslav Plesl (Kvarteto, Anděl Páně 2). Svojráznych rodičov si zahrali Bohumil Klepl (Manžel na hodinu, Kameňák 4, Perfect Days)  a Eva Holubová (Líbaš jako ďábel, Líbaš jako Bůh, Odcházení). Komédiu Dve nevesty a jedna svadba do slovenských kín uvedie distribučná spoločnosť Magic Box. od 26. apríla.

Foto: Dve nevesty a jedna svadba

Známu českú herečku Annu Geislerovú nikomu predstavovať netreba. Len málokto však vie, že Anna alebo Aňa ako mnohonásobnú držiteľku prestížneho ocenenia Český lev zvyknú prezývať, pochádza až z troch sestier. Jedna z Aniných sestier, Ester Geislerová aktuálne hviezdi v hlavnej roli v novej českej komédii.

Foto: Dve nevesty a jedna svadba

Čo Ester Geislerovú najviac bavilo na nakrúcaní filmu Dve nevesty a jedna svadba? “Staré dobré klišé – dobrá partia. Eva, Bob, Anička, Jarda, Honza – všetci sú veľmi vtipní, bolo mi cťou si s nimi zaglosovať,” spomína na nakrúcanie. Ako dodáva, na pľaci ju najviac zo všetkého baví, keď má príležitosť improvizovať. Takých príležitostí počas nakrúcania Dvoch neviest a jednej svadby vraj mala niekoľko: “Užila som si hádku s Evou Holubovou, hlavne i pretože som bola celú dobu za dverami.”

Foto: Dve nevesty a jedna svadba

Ako Ester spomína na spoluprácu s režisérom Tomášom Svobodom? „Tomáš má veľký dar, že nemá v konverzácii žiadne tabu, takže sa s ním dá baviť o všetkom. Je to teoretik humoru, nedáva si servítky pred ústa a to vás v práci buď zablokuje alebo motivuje a pri ňom platí to druhé,“ dodáva herečka.

Pozri aj: Jeden z najviac popularizovaných zločinov sa stal ikonou kinematografie. Toto je 10 najlepších filmov o bankových lúpežiach

TS
0
Uložiť článok
Komentovať