Foto: TASR - Veronika Mihaliková

Situácia bude podobná ako v utorok.

Už dnes nás čaká ďalšia intenzívna vlna sneženia. Už druhýkrát v priebehu tohto týždňa sa musíme pripraviť na ďalšiu kalamitu, informuje iMeteo.

Článok pokračuje pod videom ↓

„Intenzívne sneženie očakávame už dnes popoludní – s príchodom frontu od juhozápadu. Noc bola mrazivá a teploty okolo bodu mrazu sa budú dnes držať po celý deň,“ píše portál.

„Situácia bude podobná, ako v utorok. Sneženie najviac ovplyvní situáciu v Košickom a Banskobystrickom kraji. Tam by malo napadnúť aj 20 centimetrov nového snehu,“ informuje.

„Najmenej, naopak, znova na západe Slovenska, kde aj teploty môžu vystúpiť mierne na bod mrazu. Sneh sa bude topiť, prípadne budú zrážky zmiešané. Avšak aj tu si treba dávať pozor, hlavne po západe slnka, kedy začnú teploty znova klesať,“ píše iMeteo vo svojej predpovedi.

„Husté sneženie môže znova narobiť problémy hlavne vodičom, ktorí sa budú vracať domov z práce. Cesty nemusia byť upravené, hlavne ak bude intenzívne snežiť na veľkej ploche územia, zároveň ale rozmočený a kašovitý sneh bude na vozovke zamŕzať,“ dodáva.

Uložiť článok

Najnovšie články