Hromadná nehoda spôsobená nepozornou diváčkou. Foto: TASR/AP

Nepozorná fanúšička držala v rukách tabuľku s pozdravným nápisom starým rodičom a keďže bola otočená chrbtom k prichádzajúcim cyklistom, nevšimla si ich.

Nepozorná diváčka, ktorá spôsobila hromadný pád v 1. etape na tohtoročnej Tour de France, sa napokon nevyhne súdnemu procesu. Organizátori Tour de France 31-ročnú ženu síce nežalovali, ale občiansky súdny proces ju napokon neminie. Informuje o tom web radsport-news.com.

Podľa periodika Ouest France je žena stíhaná za všeobecné ohrozenie z nedbanlivosti a spôsobenie zranení, ktorých následkom je pracovná neschopnosť nepresahujúca tri mesiace. Súdny proces sa začne vo štvrtok v Breste presne v čase, keď sa v Paríži bude konať slávnostná prezentácia Tour de France 2022. Žene hrozí rok za mrežami a pokuta 15-tisíc eur.

Hromadná nehoda spôsobená nepozornou diváčkou. Foto: TASR/AP

Stačila chvíľka nepozornosti

Incident počas úvodnej etapy na tohtoročnej Tour de France bol vskutku zbytočný. Nepozorná fanúšička držala v rukách tabuľku s pozdravným nápisom starým rodičom “Allez Opi-Omi“ a keďže bola otočená chrbtom k prichádzajúcim cyklistom, nevšimla si ich. Prvý z nich Tony Martin do nej vo veľkej rýchlosti vrazil a vzápätí spadol. Potom to isté postihlo aj väčšinu pretekárov, ktorí jazdili za ním.

Hromadná nehoda spôsobená nepozornou diváčkou. Foto: TASR/AP

Viacerí z nich si odniesli z nehody zranenia rôzneho druhu. Diváčka hneď po nečakanej udalosti zmizla z miesta činu, ale neskôr sa sama prihlásila na polícii. Firma ASO ako organizátor Tour de France stiahla žalobu z dôvodu zachovania všeobecného mieru, ale upozornila na negatívne dôsledky takýchto skutkov. Asociácia cyklistických profesionálov (CPA) sa však svojej iniciatívy posunúť prípad na súd nevzdala.

“Bol to skutočne nezodpovedný čin, ktorý mal pre jazdcov vážne následky. Nejde nám o peniaze, ale o zvýšenie miery rešpektu a zodpovednosti ľudí voči cyklistom,” vyhlásila generálna tajomníčka CPA Laura Morová.

0
Uložiť článok
Komentovať