Foto: SITA/AP

Mali podozrivého, teraz hovoria, že ide zároveň aj o vraha.

Madeleine (Maddie) McCann zmizla z prázdninového apartmánu, ktorý si prenajala jej rodina v obci Praia da Luz v regióne Algarve, keď boli jej rodičia na večeri v blízkej reštaurácii. Prípad vyvolal medzinárodnú pozornosť a dostal sa do hlavných správ médií po celom svete. Tvár dievčatka pozná každý.

V regióne Algarve žil v pravidelných intervaloch v rokoch 1995-2007 aj podozrivý Nemec Christian Brueckner, teraz 44-ročný muž, ktorý je aktuálne vo väzení. Dostal 7-ročný trest za znásilnenie americkej turistky, ktoré sa odohralo v Praia da Luz, odkiaľ zmizla aj malá Maddie. Viaceré tresty za sexuálne zneužívanie detí si už odpykal. Brueckner žil niekoľko rokov aj v jednom dome medzi obcou Praia da Luz a neďalekým mestom Lagos.

Foto: TASR/AP

Vyšetrovanie sa opäť posunulo a prokurátor uviedol, že Christian Brueckner je na 100 % únoscom a aj vrahom malej Maddie, informuje Mirror. Na základe nazhromaždených dôkazov sa chystajú muža konečne obviniť a prípad sa tak po 14 rokoch bude môcť uzavrieť. O vine Bruecknera nepochybujú ani vyšetrovatelia. Nechcú sa však unáhliť, a preto momentálne pracujú na obžalobe, ktorá bude silná a nepriestrelná.

Polícia objavila skrytú pivnicu

Nemeckí vyšetrovatelia počas leta minulý rok preverovali nové obvinenie zo znásilnenia. Po výzvach prostredníctvom médií sa prihlásila Írka a uviedla, že v roku 2004 bola znásilnená v juhoportugalskom regióne Algarve, nie ďaleko od miesta, z ktorého niekoľko dní pred svojimi štvrtými narodeninami zmizla v roku 2007 malá Madeleine. Povedal to prokurátor v spomínanom meste, Hans Christian Wolters.

Foto: TASR/AP

V malej záhrade na okraji mesta Hannover objavila polícia skrytú pivnicu. Pri pátraní na pozemku, kde v minulosti v karavane žil podozrivý Nemec, použili bager, pátracie psy, dron či radar. Pivnicu v záhrade pri rekreačnej chatke našli policajti po tom, čo vykopali 15 metrov širokú jamu. Jedna z policajných teórií hovorila o tom, že Christian Brueckner uniesol Madeleine do Nemecka.

Vyšetrovatelia aj rodičia už pred časom potvrdili, že Maddie je s veľkou pravdepodobnosťou mŕtva, no definitívne dôkazy o tom neexistujú. Po tom, ako dievčatko 3. mája 2007 zmizlo, žil Christian Brueckner v mikrobuse v Hannoveri v spolkovej krajine Dolné Sasko a pracoval v dielni neďaleko záhrady, kde sa uskutočnila pátracia akcia.

Christian Brueckner žil roky v Portugalsku a vyšetrovatelia sa domnievajú, že tu mohol spáchať najmenej tri ďalšie sexuálne trestné činy – dva z nich proti deťom, uviedol Wolters.

0
Uložiť článok
Komentovať