Nad naše územie vo štvrtok večer dorazilo zrážkové pole, ktoré súvisí s rozsiahlou tlakovou nížou Linus. Tá v priebehu dnešného dňa prinesie na naše územie aj silný vietor, informuje iMeteo. SHMÚ vydal výstrahu v týchto oblastiach.
správy od nás budete mať ako prví.
Hranica sneženia do rána poklesla a vodiči hlásia prvé problémy. Už vo štvrtok večer začalo intenzívne snežiť predovšetkým na horách. Doteraz v horských oblastiach napadalo niekoľko centimetrov čerstvého snehu. Na severe územia bude aj večer snežiť od nadmorskej výšky cca 800 metrov. Na ostatnom území bude počas dňa snežiť od cca 1 100 metrov nad morom.
Môže hroziť víchrica
Vo večerných hodinách hranica sneženia na krajnom západe a v Žilinskom kraji poklesne len na 600 metrov. V priebehu dňa tak od výšky cca 700 metrov pribudne okolo 5 centimetrov čerstvého snehu. Cestári v horských oblastiach majú už niekoľko hodín plné ruky práce. Už v priebehu noci zo štvrtka na piatok vodiči upozorňovali na horský priechod Čertovica.
V kombinácii so silnejším vetrom sa pri snežení môžu tvoriť aj snehové jazyky, vzniknúť môže aj poľadovica. Slovenský hydrometeorologický ústav pred nimi vydal dokonca aj výstrahu 1. stupňa. Na horách hrozí nad pásmom lesa víchrica. Vietor môže prechodne dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu. „Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ upozornil SHMÚ. Predpokladaná rýchlosť vetra môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.
V okresoch Bardejov, Michalovce, Trebišov a Košice-okolie zas platia výstrahy pred povodňami. S nepriaznivým počasím treba rátať aj v sobotu.
Nikol sa presťahovala do Egypta: Ramadán som si upravila a držala pôst 14 dní. Miestnym sa páči tajomno žien
Z hlavy zločinca stúpal dym, v sále smrdelo zhorené mäso. Prvá poprava elektrickým kreslom nevyšla na prvýkrát
Navštívili sme najlepšie klimatické kúpele na Slovensku. Hrdzavý areál zastal v 90. rokoch, no príroda očarí
Teplota až 4000 stupňov a ľudia vyparení zaživa. Atómové bombardovanie Hirošimy sa udialo pred 81 rokmi
Najluxusnejší hotel pri Jadrane: Pýchu Chorvátska s 200 izbami postihol smutný koniec, ruský boháč ho kúpil za lacno
Jej rodina žila od výplaty k výplate, Zendaya je dnes milionárkou. Z hanblivého dieťaťa sa stala ikona














Nahlásiť chybu v článku