Ilustračná foto: TASR

Na niektorých miestach napadne až 50 centimetrov snehu.

V niektorých okresoch Slovenska sa môže v piatok (17. 11.) vyskytnúť vietor, snehové jazyky či vietor na horách. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahy prvého stupňa. Informuje o tom na svojom webe. Počasie by sa malo výrazne zhoršiť už v nasledujúcich hodinách.

Článok pokračuje pod videom ↓

Silný vietor sa môže vyskytnúť na západe Slovenska. Výstraha pred ním platí od piatka 12.00 h do soboty (18. 11.) 18.00 h. V okresoch Banská Bystrica, Brezno, Považská Bystrica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Kežmarok, Levoča, Poprad, Stará Ľubovňa a takmer v celom Žilinskom kraji sa môžu vyskytnúť snehové jazyky a záveje.

Bude aj snežiť

„Ojedinele sa očakáva, najmä v polohách nad približne 900 metrov, tvorba snehových jazykov. Predstavuje to potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity,“ priblížili meteorológovia. Výstraha platí od piatka 22.00 h do soboty 20.00 h.

Na vietor na horách si treba dávať pozor v takmer celom Banskobystrickom, Košickom, Prešovskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji. SHMÚ vydal výstrahu od piatka 18.00 h do soboty 18.00. Meteorológovia očakávajú v polohách nad 1500 metrov rýchlosť vetra v nárazoch od 110 do 135 kilometrov za hodinu.

Podľa portálu iMeteo bude sneženie najintenzívnejšie v Nízkych Tatrách, kde môže v priebehu dnešnej noci a zajtrajška napadnúť až 50 centimetrov snehu. Na sneh sa však môžu tešiť aj ľudia, ktorí žijú v polohách nad 1000 m n.m.

Najnovšie články