Foto: Warner Bros.

Každý fanúšik Harryho Pottera má svoj obľúbený film.

Niekoho možno očaril Kameň mudrcov, iní si zas možno obľúbili Dary smrti. Uhádnete však, ktorý zo série filmov má najradšej herec, ktorý si zahral ikonickú hlavnú postavu, Daniel Radcliffe?

Ktorý film je jeho najobľúbenejší?

Daniel Radcliffe, jedna z hlavných postáv slávnej filmovej série Harry Potter, sa v nedávnom rozhovore vyjadril, ktorý film je podľa neho ten najlepší, píše portál Screenrant. Filmová séria Fantastické zvery a ich výskyt vyvolala u divákov zmiešané reakcie, Harry Potter je však séria filmov, ktorú si človek pokojne pozrie aj niekoľkokrát. Filmy neutrpeli ani po tom, čo na povrch vyplávali kontroverzné transfobické názory autorky J.K.Rowling.

Foto: moviestillsdb

Po pôvodnej sérii filmov Harry Potter vzniklo ešte niekoľko diel, vrátane hry Harry Potter a Prekliate dieťa. Harry účinkoval v každom jednom z filmov, veď vo svete čarodejníkov je vyvoleným. Slávnym sa stal skôr, ako sa vôbec naučil hovoriť. Samozrejme, nesmieme zabúdať ani na jeho verných priateľov Hermionu a Rona, ktorých stvárnili Emma Watson a Rupert Grint. Svojich úloh sa nezabudnuteľným spôsobom zhostili aj Alan Rickman, Maggie Smith či Ralph Fiennes.

Na Fénixov rád nedá dopustiť

Nech sa opýtate ktoréhokoľvek fanúšika, celkom iste má niektorý z filmov radšej, ako iný. Každý má na ikonickú filmovú sériu vlastný názor, vrátane Daniela Radcliffa. V nedávnom rozhovore pre Wired sa vyjadril, že jeho osobným favoritom je Harry Potter a Fénixov rád, teda piaty film v poradí.

Keď sa padla otázka, ktorý film pozerá najradšej, jeho odpoveď sa líšila. „Najradšej mám piaty diel, ktorý nie je favoritom mnohých ľudí. Často som však počas jeho natáčania pracoval s Garym Oldmanom. A v tom čase som už bol trochu starší a dokázal som si takú spoluprácu ceniť viac. Najradšej sa však asi pozerám na posledný diel zo série (Harry Potter a Dary smrti – 2),“ vyjadril sa Radcliffe.

Debatám o čarodejníckom svete sa nebráni

Gary Oldman si zahral Siriusa Blacka, Harryho krstného otca. A každý skalný fanúšik vie, že práve kvôli Siriusovmu osudu sa na Fénixov rád nedíva ľahko. Po tom, čo Radcliffe ukončil nahrávanie filmu Harry Potter a Dary smrti – 2, si potreboval dať od čarodejníckeho sveta prestávku.

Avšak vôbec nie preto, lebo by ho nemal rád. Chcel skúsiť aj iné postavy, pričom v nasledujúcich rokoch si zahral v niekoľkých skutočne zvláštnych úlohách. Napríklad, v roku 2016 si v komédii s názvom Švýcarák zahral mŕtvolu. Debatám o Harrym Potterovi sa však napriek tomu nevyhýba.

0
Uložiť článok
Komentovať