Foto: MovieStillsDB

Túto scénu by si istotne každý rád pozrel.

Keď spisovateľka J. K. Rowling tvorila magický svet čarodejníkov vo svojej najslávnejšej románovej sérii Harry Potter, myslela doslova na všetko. Avšak nie všetky mytologické postavy, ktoré vymyslela, pochádzali z jej hlavy. Svet čarodejníkov totiž obývajú aj draci, vlkolaci, duchovia či dokonca upíri. A práve posledné menované monštrum sa malo objaviť aj v jednom z filmových spracovaní kultovej série.

Tvorcovia adaptácie tretieho dielu knižnej série Harry Potter a väzeň z Azkabanu (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban) chceli slávny popkultúrny fenomén prepojiť s iným slávnym literárnym dielom. Informuje o tom web Screenrant, podľa ktorého tvorcovia filmu mali v scenári zakomponovanú scénu, v ktorej sa mal na obraze objaviť sám gróf Dracula. Kde konkrétne?

Foto: MovieStillsDB

Tvorcovia chceli Potterov svet prepojiť s hororom

Samozrejme, verní fanúšikovia čarodejníka s jazvou v tvare blesku na čele veľmi dobre vedia, že upíri nie sú v čarodejníckom svete vytvorenom spisovateľkou Rowlingovou žiadnou neznámou. Práve naopak – v knihe sú niekoľkokrát aj spomenutí. Kto však spomenutý nebol, no filme mal byť, bol gróf Dracula. Ide o postavu, ktorá je v popkultúre známa rovnako ako Potter samotný.

Režisér Alfonso Cuarón a scenárista Steve Kloves však chceli čarodejnícky svet prepojiť so svetom stvoreným Draculovým autorom Bramom Stockerom. Práve Väzeň z Azkabanu bol na to najviac vhodný. Konkrétne išlo o scénu, kde sa rokfortskí študenti učia na predmete obrana proti čiernej mágii ochrane pred prízrakom.

Postava grófa Draculu sa mala objaviť v treťom filme Harry Potter a väzeň z Azkabanu. Foto: MovieStillsDB

Profesor Lupin (stvárnil ho David Thewlis) všetkých Harryho spolužiakov postaví do radu a tí po jednom pristupujú pred prízrak. Ten sa vzápätí postupne mení na to, z čoho má konkrétna postava najväčší strach. A pri postave Parvati Patilovej (vo filme ju stvárnila herečka Sitara Shah) sa mal prízrak zmeniť práve na upíra Draculu.

Finálna scéna napokon vyzerala úplne inak

Filmári dokonca postavu Draculu aj obsadili, napokon k realizácii samotnej scény a teda aj k prepojeniu dvoch literárnych svetov na striebornom plátne nedošlo. Prízrakom Parvati bola vo finálnej scéne kobra, čím sa tvorcovia dokonca odklonili aj od literárnej predlohy. V knižke Harry Potter a väzeň z Azkabanu mala totiž Parvati najväčší strach z múmií. Finálnu scénu, ktorú si všetci pamätajú aj z filmu, si môžete pozrieť nižšie.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )