C5N/Twitter

Matej Mensatoris / / News
Ľudia našli na pláži mladého delfína. Namiesto nasmerovania ho naspäť do vody si s ním robili selfie a tým ho zabili.

Čo môže byť horšie ako ľudská krutosť? Možno je to ľudská hlúposť. Keď návštevníci pláže v Argentíne videli mladého delfína v mori ako priplával do plytkých vôd, nič lepšie, ako ho vybrať z vody a fotiť sa s ním, im zjavne nenapadlo. Asi nikoho neprekvapí, že takéto vyčíňanie mladý delfín nemal šancu prežiť. 

Táto udalosť silne pripomína udalosť z minulého roka, o ktorej sme vám priniesli článok a mnohých z vás silne zasiahla.

Žiaľ, podobný scenár sa opakoval aj teraz. Mladý delfín priplával na argentínsku pláž v San Bernardo v Buenos Aires. Na krátkom videu (nižšie) môžete vidieť delfína, ako ho obkľúčila skupina návštevníkov pláže. Tí ho následne vybrali z vody a zhotovovali si s ním fotografie.

„Bol mladý a prišiel k brehu“ povedal svedok pre C5N a ďalej dodáva: „Mohli ho vrátiť do mora, rozhodne vtedy ešte dýchal, ale všetci sa s ním chceli fotiť a dotýkať sa ho. Neskôr títo ľudia tvrdili, že už bol mŕtvy“. 

Nechápeme, čo ľudí dokáže motivovať k tomu, aby delfína, či iné zviera doslova vytrhli z jeho prirodzeného prostredia a zhotovovali si ním zbytočné fotografie. Delfín na Slnku a bez vody začína okamžite hynúť a mimo vody dokáže vydržať len skutočne krátko. Je smutné, že na pláži sa nenachádzal nikto s aspoň štipkou rozumu a nezakročil. Keďže sa tak nestalo, tak delfín za tento stret s „najinteligentnejším tvorom na Zemi“ zaplatil tú najväčšiu daň akú mohol.

Pozri aj: Vrchol krutosti dvoch mladíkov. Kvôli jednej fotografii „surfujú“ na korytnačke. Tá je mŕtva

interez.sk (Matej Mensatoris), iflscience.com, nationalgeographic.com


Komentovať (0)