distractify.com

Dvaja muži z Austrálie si poriadne zavarili. Na pláži našli korytnačku na ktorej sa kruto realizovali a následne sa tým pochválili na sociálnych sieťach. Ich nezmyselný čin však neostal bez odozvy a mužom hrozí mastná pokuta.

Ľudská krutosť často nepozná hraníc. Dôkazom toho sú aj Ricky Rogers a jeho kamarát z Austrálie, ktorí sa nemiestne bavia státim na korytnačke a napodobnoňujú, že na nej surfujú. Fotografie muži umiestnili na sociálnu sieť, kde sa začali rýchlo šíriť. No miesto obdivu, ktorý pravdepodobne títo muži očakávali, sa na nich začala valiť spŕška zaslúženej kritiky. A pravdepodobne to nebude všetko. O fotografie sa začali zaujímať austrálske úrady, ktoré chcú podniknúť právne kroky.

Ricky Rogers sa so svojim kamarátom vybrali na austrálsku pláž, kde ich zaujala veľká korytnačka. Pravdepodobne každý iný nálezca by korytnačku pozoroval a potešil sa z nálezu, no to nebol prípad týchto dvoch mužov. Tí sa rozhodli, že vylezú korytnačke na pancier a budú predstierať, že na nej surfujú. Tento svoj barbarský čin si zvečnili a dokonca sa ním pochválili na sociálnej sieti.

Facebook
Facebook

Vedenie austrálskej ochrany prírody sa vyjadrilo úprimne a bez servítky pred ústami:

„Títo chalani sú totálni idioti. Neexistuje dôvod, ktorý by mohol ospravedlniť ich konanie.“

Aj keď Rogers svoj príspevok po čase stiahol, bolo už neskoro. Muži na svoju obranu tvrdili, že korytnačka bola už mŕtva a teda nezomrela pri ich vyčíňaní. To sa však bude len veľmi ťažko dokazovať. Na internete sa tiež zdieľala fotka už určite mŕtvej korytnačky aj s cynickým nápisom RIP (rest in peace – odpočívaj v pokoji), ktorí muži korytnačke paradoxne nedopriali.

Facebook
Facebook

Okrem verejného poníženia, ktoré si Rogers s priateľom spôsobili, bude mať ich nezmyselný krok možno aj právnu dohru. Hovorca queenslandského národného parku povedal, že podľa fotografií to môže vyzerať aj tak, že korytnačka zomrela na následky ich krutého zaobchádzania s ňou. To by znamenalo, že Rogers môže dostať pokutu až na úrovni 20-tisíc austrálskych dolárov (13 813,11 eur).

Aj keď Rogers tvrdí, že korytnačka bola už mŕtva, aj tak jeho reakcii nerozumieme. Veď stúpať a zabávať sa na mŕtvole takéhoto živočícha môže napadnúť skutočne len duševne chudobných jedincov, ktorí žiaľ nemajú žiadnu úctu k prírode. Dúfame, že si Rogers zoberie zo svojho konania poučenie a určite by sme neboli proti pokute, aj keď podľa nás by takéto niečo malo byť klasifikované ako trestný čin. No žiaľ ani obvinenie z trestného činu či vysoká pokuta nevráti život tejto nádhernej korytnačke, ktorej vek bol odhadovaný na niekoľko desiatok rokov.

Prečítajte si podobný článok o tom, ako ľudia našli na pláži mláďa delfína, no namiesto jeho rýchleho vrátenia do vody si s ním začali robiť selfie. Pozrite sa, čo urobili po tom, ako sa s ním dofotili.

interez.sk (Matej Mensatoris), distractify.com
Príbehy
0
Komentovať (0)