Foto: moviestillsdb.com

Filmy Paranormal Activity sa začali natáčať ešte v roku 2007.

Išlo o nízkorozpočtový hororový film, na ktorého tvorbu mali producenti pôvodne vyhradených len 15 000 dolárov. Zdá sa však, že divákom sa aj napriek nízkemu rozpočtu film zapáčil a v roku 2021 v kinách uvidíme ďalší diel. Informoval o tom portál Screen Rant.

O filme Paranormal Activity iste počul už nejeden z vás. Americký horor, ktorý vznikol pod taktovkou Orena Peliho divákov zaujal najmä tým, že pripomína nahrávku z domáceho videa a tak narozdiel od veľkého množstva hororov s hektolitrami krvi, budí vo väčšej miere dojem, že ide o realitu. Ochranné krídla distribútora filmu tvorcom ponúkli štúdiá Paramount Pictures a toto rozhodnutie sa im značne oplatilo. Vzhľadom na 15-tisícový rozpočet prvý diel Paranormal Activity zarobil celosvetovo takmer 200 miliónov a zrodil sa tak nový „filmový svet“.

Pokračovanie, samozrejme, na seba nenechalo dlho čakať a fanúšikovia ho v kinách mohli vidieť v roku 2010. Scenár s nemalým úspechom sa zopakoval a stalo sa tak aj pri ďalších filmoch série.

Aktuálne má frančíza Paranormal Activity na konte celkovo 6 filmov, posledný sme mohli vidieť v roku 2015 s podtitulom The Ghost Dimension a v réžii Gregoryho Plotkina. Zdá sa však, že ani neustále sa zhoršujúce reakcie divákov a ešte horšie recenzie kritikov producentov neodradili a preto pripravia aj siedme pokračovanie.

To by sa v kinách malo podľa najnovších informácií portálu Screen Rant objaviť v roku 2021. O čom však bude, kto za ním bude ako scenárista a režisér stáť, či kto si v ňom zahrá hlavnú úlohu, sa zatiaľ nevie. Podľa všetkého však Paranormal Activity 7 dostalo podstatne vyšší rozpočet ako predchádzajúce diely série a tak možno očakávať trošku robustnejšiu produkciu.

Screenrant
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )