Foto: Twitter/ Ted Bundy

O niektorých vrahoch sa verejnosť nikdy nedozvie, iní sa však svojou krutosťou preslávia natoľko, že o nich vie celý svet.

K neslávne známym vrahom patria chladnokrvní zabijaci, ako napríklad Jeffrey Dahmer, John Wayne Gacy, či Ted Bundy. Mnoho z nich viedlo zdanlivo obyčajný život, v skutočnosti však pripravili o život množstvo ľudí, a to tými najdesivejšími spôsobmi. Kde sa však v nich toľko zla berie? Prečo sa dali na dráhu sériových vrahov? To nevedia odborníci ešte ani dnes. Zvládnete tento kvíz, ktorý umožňuje aspoň krátky náhľad do mysle tých najznámejších sériových vrahov?

Navštívte sekciu testov na našej stránke, kde nájdete aj množstvo ďalších zaujímavých tém.

Harold Shipman bol tým najaktívnejším sériovým vrahom na svete.

wikimedia

Harold Shipan je skutočne považovaný za najplodnejšieho sériového vraha modernej éry, za čo si vyslúžil aj prezývku Doktor Smrť. Ako napovedá jeho prezývka, živil sa ako lekár a počas svojho pôsobenia zabil údajne až 250 pacientov. V roku 2004 spáchal Shipman vo svojej cele samovraždu.

Prvým mužom označeným pojmom "sériový vrah" bol Albert Fish.

Twitter/Serial Killers

Albert Fish síce bol sériovým vrahom, no prvý muž, ktorý si tento prívlastok vyslúžil bol H.H.Holmes. Dal si postaviť hotel, ktorý využíval ako svoje "ihrisko" a aj keď sa okolo roku 1890 priznal k 27 vraždám, odhaduje sa, že jeho pričinením zomrelo až 230 ľudí.

Edmund Kemper je jedným z mála sériových vrahov, ktorí sa sami udali na polícii.

Twitter/Serial Killers

Ed Kemper v roku 1973 zabil svoju matku a jej priateľku, ešte predtým však zabil 6 nevinných stopárok. Vraždiť začal, keď mal ešte len 15 rokov a jeho obeťami sa stali jeho starí rodičia. Niekoľko dní po vražde svojej matky sa sám policajtom ohlásil, priznal sa k zločinom a počkal na nich v telefónnej búdke, čo z neho skutočne činí jedného z mála sériových vrahov, ktorí sa sami udali.

Jeffrey Dahmer sa počas svojho vražedného vyčíňania zúčastnil zoznamovacej show.

Twitter/ Oniria Misterio

V skutočnosti to nebol Jeffery Dahmer ale Rodney Alcala. Alcalovi však rande nevyšlo, pretože žene, s ktorou sa mal stretnúť, prišiel príliš podivný.

Ted Bundy pracoval na linke dôvery, kde pomáhal ľuďom premýšľajúcim nad samovraždou.

Twitter/ Ted Bundy

Jeden z najznámejších sériových vrahov na svete skutočne pomáhal ľuďom a presviedčal ich, že stojí za to žiť. Následne si sám pripísal na konto najmenej 36 vrážd.

Richard Ramirez vchádzal len do domov, ktoré nemali zamknuté dvere a zavreté okná.

Twitter/ Richard Ramirez

Ramirez skutočne vchádzal len do tých domov, ktoré nemali zamknuté dvere a zatvorené okná. Okrem toho, neubližoval každému, kto mu prišiel do cesty. V závislosti od toho, ako sa k nemu obete správali, niektoré len okradol, kým iné znásilnil a zabil.

Albert Fish písal listy príbuzným svojich obetí, aby sa ospravedlnil.

Twitter/ Seriously Strange

Albert Fish skutočne písal listy rodinám svojich obetí, avšak nie preto, aby sa ospravedlnil. V jednom z listov, ktorý poslal rodičom malého dievčatka popísal, čo všetko jej vykonal a ako chutilo jej mäso.

Ruský sériový vrah Alexander Pičuškin bol zároveň zdatným šachistom.

wikimedia

Pičuškin bol skutočne skvelým šachistom a istý čas tvrdil, že plánoval zabiť 64 obetí, pretože presne toľko je políčok na šachovnici. Neskôr však priznal, že keby ho neboli zastavili úrady, vraždil by naďalej a zabil by oveľa viac, ako 64 ľudí.

John Wayne Gacy bol známy ako vrah prezlečený za klauna.

Twitter/ Serial Killers

Gacy sa príležitostne skutočne pri vraždení prezliekal za klauna. Keď sa dostal do väzenia, často maľoval sám seba práve v tomto prevlečení. Niektoré obrazy kúpili rodiny zavraždených, aby ich mohli zničiť.

Jeffrey Dahmer sa plánoval živiť ako mäsiar.

wikimedia

V skutočnosti Dahmer nastúpil do armády, pre problémy s alkoholom ho však veľmi rýchlo prepustili.

Pozri aj: Tento kvíz potrápi aj toho najväčšieho milovníka čaju. Dokážete zvládnuť tento kvíz o obľúbenom nápoji na 100%?