Foto: Santa FE PD

Vyšetrovatelia zverejnili niekoľko fotografií i dôležitých videozáznamov z pľacu filmu Rust.

Vyšetrovanie streľby pri nakrúcaní filmu Rust, pri ktorej nedopatrením herec Alec Baldwin zastrelil kameramanku a postrelil režiséra projektu pokračuje. Policajní vyšetrovatelia v pondelok zverejnili niekoľko videozáznamov pochádzajúcich z kamier na pľaci i z kamery, ktorú mal na tele pripnutú jeden z členov štábu. Zverejnené zábery ukazujú, čo streľbe predchádzalo i udalosti tesne po nej.

Okrem videí šerif z mesta Santa Fe v Novom Mexiku, Adan Mendoza, kde štáb v čase nešťastnej udalosti nakrúcal, tiež zverejnil aj fotografie z miesta činu a záznamy rozhovorov so svedkami, vrátane Aleca Baldwina, uvádza spravodajský portál BBC.

Vyšetrovanie streľby pokračuje

Vyšetrovatelia vo svojej práci aj naďalej pokračujú, polícia ale uviedla, že rozhodnutie o podaní trestného oznámenia bude závisieť od výsledkov ďalších forenzných prác.

Herec Alec Baldwin odfotený po tragédii počas telefonátu s políciou. Foto: SITA/AP

Herec Alex Bladwin, ktorý v pripravovanom westernovom filme Rust stvárňoval hlavnú úlohu a bol zároveň aj producentom snímky, hlavnú kameramanku Halynu Hutchins zastrelil po tom, čo nacvičoval prácu so zbraňou pri skúšaní scény, v ktorej mala byť použitá. Ako on, tak aj zvyšok štábu považoval zbraň za bezpečnú. Tá ale znenazdajky vystrelila priamo na Hutchinsovú, ktorú usmrtila a rovnaká guľka postrelila aj režiséra filmu.

Bladwin hovorí, že spúšť na zbrani nestlačil a nemá vedomosť o tom, ako sa ostrý náboj na pľac dostal.

Polícia zverejnila niekoľko videí z pľacu

Na videách, ktoré polícia zverejnila v pondelok, je možné vidieť, ako policajné a záchranné zložky smerujú na miesto činu. Na záberoch z telovej kamery člena štábu zas vidieť, ako záchranári bojujú o život kameramanky.

Zverejnené boli aj zábery, na ktorých Alec Baldwin nacvičuje so zbraňou v kostýme kovboja. Pravdepodobne ide o zbraň, ktorá kameramanku usmrtila.

Policajní vyšetrovatelia ale uviedli, že niekoľko dôležitých dôkazov ešte musí byť podrobených ďalšiemu skúmaniu. Vyriešená podľa BBC ešte nebola forenzná analýza strelných zbraní, analýza odtlačkov prstov, správa od súdneho lekára a ani analýza telefónnych údajov herca a producenta filmu Baldwina.

Zatiaľ vyviazli „len“ s pokutou

Kým nebudú tieto dôkazy riadne preskúmané, nebude možné ukončiť vyšetrovanie a postúpiť závery súdom. Policajné úrady sa rozhodli zverejniť predmetné veci najmä po žiadostiach médií i verejnosti. Vyšetrovatelia tiež zároveň chceli ukázať, aké informácie zostali nevyriešené, kým sa prípad dostane na prokuratúru.

Herec Alec Baldwin odfotený po tragédii. Foto: SITA/AP

Producenti filmu už ale za sebou jedno odsúdenie majú. Musia zaplatiť pokutu vo výške 136 793 amerických dolárov (v prepočte zhruba 128 825 eur) za nedodržanie bezpečnostných pokynov pri práci so strelným zbraňami.

Viac o incidente sa dočítate aj v našich starších článkoch.

0
Uložiť článok
Komentovať