Foto: Netflix Asia

Máte odvahu pozrieť si ho tiež?

Filmy dokážu v divákoch vyvolať rôzne emócie. Pri komédiách sa máme spravidla smiať, pri trileroch zas pociťovať napätie. Samostatnou kategóriou sú horory, pri ktorých sa v niektorých prípadoch skutočne bojíme, no ďalšie nevyjdú ako mali a sú na smiech. Tento konkrétne vyvoláva v divákoch tak nepríjemné pocity, až sa cítia byť prekliati, informuje Unilad

Článok pokračuje pod videom ↓

Hovoríme o horore s názvom Incantation, ktorý sa dostal na Netflix ešte začiatkom mesiaca (nájdete ho tu iba po prestavení jazyka na anglický). Ide o snímku taiwanského pôvodu, ktorá je vystavaná z „objavených“ záberov. Funguje teda na podobnom princípe, ako napríklad film Záhada Blair Witch, ktorý je rovnako založený na „nájdených“ filmových materiáloch.

Foto: Netflix

Recituje zaklínadlo a diváci nevedia, čo robiť

Hlavná hrdinka tohto hororu bola pred niekoľkými rokmi prekliata a teraz sa snaží pred týmto krutým osudom ochrániť svoju dcéru, uvádza Netflix oficiálny opis príbehu.

Čo sa týka hodnotení snímky, nie sú najlepšie. Na IMDb jej aktuálne svieti iba 6,2/10, takže podľa všetkého ide o priemer, ktorý pri hororoch s podobnou tematikou je skôr bežný, než výnimočný. No svojich divákov napriek tomu šokoval.

Na Twitteri sa začali zhromažďovať desivé priznania ľudí, ktorí film videli. Myslia si, že sú teraz posadnutí tiež. Iba za poslednú hodinu pribudli stovky tweetov. Hlavným dôvodom je recitovanie desivého zaklínadla.

Myslia si, že sú prekliati

Jeden z divákov napísal, že práve horor dopozeral a opýtal sa, čo to dofrasa malo znamenať. Ďalšia sa zdôverila, že ani za milión dolárov by nerecitovala zaklínalo spolu s hlavnou hrdinkou. Nechýbalo ani vtipné gifko, na ktorom ľudia skláňajú svoje hlavy s popisom, že presne toto robila diváčka vždy, keď sa na obrazovke objavilo zaklínadlo.

No a nakoniec ľudia v desiatkach tweetov vyjadrovali svoje obavy z toho, že sú po dopozeraní prekliati tiež.