Foto: Pexels/Pexels

Ak ste si mysleli, že dobré známky v škole, množstvo mimoškolských aktivít a zvládnutie testu autoškoly z vás robí inteligentnejšieho človeka, asi vás sklameme.

Úspešne zvládnuť autoškolu je pre niekoho úplne jednoduché, no iní ju nezvládnu ani na tretí pokus. Pre niekoho náročné testy, pre iných problém pochopiť systém prevodovky. Zdalo by sa, že to, ako náročné pre nás tieto skúšky sú, súvisí s naším intelektom. Podľa najnovšej štúdie to tak však vôbec nie je a tí, ktorí v ničom z toho nevynikali, nemusia strácať nádej.

Výskumu sa venoval Privilege DriveXpert a podľa neho platí, že čím inteligentnejší človek je, tým viac pokusov na zvládnutie autoškoly potrebuje. Štúdie sa zúčastnilo 1564 Britov, ktorí majú platný vodičský preukaz. Snažili sa nájsť spojitosť medzi počtom pokusov na úspešné ukončenie autoškoly, skupinou vodičského oprávnenia, IQ a kariérnym úspechom.

Z výsledkov vyplynulo to, že čím lepšie ste absolvovali testy počas školy, tým horšie vám zrejme pôjde šoférovanie. Podľa expertov to môže byť tým, že vodiči s inteligentnejšou mysľou môžu až príliš premýšľať nad každou situáciou či problémom, ktorý nastane. To sa má menej stávať tým, ktorí nad činmi veľa nepremýšľajú.

unsplash.com

Presné výsledky ukazujú, že 59 percent ľudí, ktorí nemajú ukončené základné vzdelanie, dokáže prejsť autoškolou na prvý pokus a v priemere na to potrebujú 1,7 pokusov. O niečo menej, 50 percent, ľudí s ukončeným sekundárnym vzdelaním absolvuje autoškolu na prvýkrát, no v prieme potrebujú 1,8 pokusov. Prekvapivý bol však výsledok akademikov – len 39 percent zvládlo test hneď na prvý pokus a priemerne potrebovali tak 4 až 5 pokusov.

Ak ste teda aj vy potrebovali viac ako jeden či dva pokusy na zvládnutie autoškoly, nezúfajte. Možno len máte príliš veľa mozgových buniek na to, aby ste to zvládli skôr.

Pozri aj: Homofóbni ľudia majú väčšiu šancu byť gaymi. Nová štúdia odhalila, prečo tomu tak je

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)