Ilustračná foto: Radovankostiviar, CC0, via Wikimedia Commons

Preukazovanie neposlušnosti na internete si polícia vysvetľuje hraním sa na hrdinu alebo nepodareným pokusom o vtip.

Občan, ktorý sa na internete chválil nedodržiavaním protipandemických opatrení v skutočnosti všetky vzorne plnil. Polícia to uviedla v profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti.

Užívateľ s krstným menom Richard sa na sociálnej sieti v komentároch „chválil“ tým, že je infikovaný ochorením COVID-19, no napriek tomu sa pohybuje na verejnosti. Polícia sa po viacerých upozorneniach od občanov rozhodla jeho tvrdenia overiť a navštívila občana doma.

MACHER NA FACEBOOKU, V REALITE VZORNÝ OBČAN

Upozornili ste nás na príspevok istého Richarda, v ktorom sa na Facebooku “…

Uverejnil používateľ Hoaxy a podvody – Polícia SR Utorok 30. marca 2021

Bol negatívny a vzorne plnil opatrenia

Pri návšteve zistila, že autor komentárov je v skutočnosti negatívny a pravidelne sa zúčastňuje antigénového testovania. Podľa polície boli jeho komentáre buď hraním sa na hrdinu alebo nepodarený pokus o vtip. V prvom prípade ide podľa polície o klasické správanie niektorých autorov „revolučných“ príspevkov, ktorí žijú dvojaký život. Na internete nesúhlasia so žiadnymi opatreniami, medzi svojou komunitou sú za hrdinov, no v realite sú vzornými občanmi.

Polícia verí, že v tomto konkrétnom prípade šlo o nepodarený pokus o vtip. „No aj vtedy by stálo za zváženie, aby “vtipálkovia” trochu ubrali z plynu. Žijeme v ťažkej dobe a takýto humor môže niekoho reálne vystrašiť, čo bude mať aj dopad na pracovné zaťaženie overujúcich policajtov, ktorí by svoj čas mohli využiť efektívnejšie,“ dodala polícia.

0
Uložiť článok
Komentovať