theladbible.com

Stella / / News
Chceli by ste na vlastnej koži zažiť atmosféru Rokfortu?

Hrad Herstmonceux vo východnom Sussexe otvára svoje brány  širokej verejnosti a pri tejto udalosti usporiada LARP akciu. LARP je vlastne Live Action Role Play a myšlienkou tejto udalosti je čo najpresnejšie obnoviť Rokfort. Šli by ste sa na takúto udalosť pozrieť? 

Celá táto udalosť sa bude konať v dňoch od 11. do 13. augusta 2017 a čo všetko na nej zažijete? Budete zaradení do niektorej z rokfortských fakúlt, zúčastníte sa výučby o čarodejníckom umení, budete bývať v hrade z pätnásteho storočia, kde ochutnáte všetky tradičné jedlá, zasúťažíte si proti ostatným fakultám a koniec roka oslávite slávnostným banketom. Jedinou podmienkou je, že musíte mať viac ako osemnásť rokov na to, aby ste sa na tejto akcii mohli zúčastniť.

Jediná vec, ktorá by mohla veľa ľudí odlákať je tá, že cena takéhoto zážitku sa pohybuje od 440 do 450 libier. Ale myslím si, že skalných milovníkov Harryho Poterra a všetkého, čo je s ním spojené, to neodradí a budú chcieť niečo ako toto určite zažiť.

Usporiadatelia tejto akcie spolupracujú aj s inými čarodejníckymi školami. Jednou z nich je aj Čarodejnícka škola kúziel v Poľsku, ale aj Nový svet Magischola zo Spojených štátov.

Webové stránky sľubujú to, že táto akcia ako aj všetky knihy od Rowlingovej, bude mať nejakú zápletku. Bude vám pridelená rola, ktorú budete musieť hrať a všetko, čo urobíte zmení celý dej, takže vy sami si ho budete vytvárať. Samozrejme budete musieť komunikovať aj s ostatnými postavami. Budete to vlastne rovnaké ako vo filme alebo videohre, len to bude naživo. Ďalšiu vec, ktorú usporiadatelia sľubujú je tá, že jediné čo budete potrebovať je palička a dobrá nálada, pretože habit vám poskytnú oni.

Ak ste ešte nikdy nič podobné nezažili, nebojte sa. Všetko na tejto akcii bude dobrovoľné, a tak tu môžete zažiť jednu skvelú kúzelnícku akciu.

Pozri aj: 12 fanúšikovských teórií, ktoré ti úplne zmenia pohľad na Harryho Pottera

interez.sk (Stella K.), theladbible.com


Komentovať (0)