Foto: SITA/AP

Vypočítajte si, kedy sa dostanete na rad pri vakcinácii.

Čakáreň pre ľudí, ktorí sa chcú nechať zaočkovať je spustená, aktuálne sa už môžu prihlasovať aj ľudia nad 50 rokov. Na Slovensku sa očkuje momentálne vakcínami Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Mnohí, aj mladší, sa však pýtajú, kedy prídu na rad.

Tisíce ľudí uvažujú o tom, kedy má kto reálnu šancu sa zaočkovať. Na vývoji kalkulačky, ktorá vám na základe zvolených parametrov pomôže vypočítať dátum, kedy sa dostanete na rad pri očkovaní, sa podieľala aj doktorandka medicíny na Medical University of Warsaw, Dominika Miszewska. Kalkulačku nájdete na tejto stránke.

Foto: omnicalculator.com

Do kalkulačky najskôr musíte zadať svoj vek a následne aj vyplniť, či nespadáte do niektorej z kategórií, napríklad, či nie ste zdravotník, pracovník v nemocnici, na odberovom mieste a podobne. Ak máte napríklad 29 rokov, ako autorka tohto článku, podľa zadaných kritérií môžete prvú dávku vakcíny očakávať medzi 13. 6. 2021 a 9. 7. 2021. Druhú dávku dostanete medzi 4. 7. 2021 a 30. 7. 2021. V mimoriadnych prípadoch môžete dostať vakcínu prednostne, ak spĺňate podmienky pre náhradníkov stanovené na tomto mieste.

Táto kalkulačka len odhaduje, kde sa nachádzate v rade na očkovanie vakcínou proti COVID-19 na Slovensku. Je založená na kritériách určovania poradia očkovania osôb proti ochoreniu COVID-19 zverejnených Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky. Autorka kalkulačky ju vytvorila aj pre ďalšie krajiny, napríklad aj pre Českú republiku.

0
Uložiť článok
Komentovať