Foto: Apple

Apple pridalo na svoju stránku tajnú pracovnú ponuku. Pokiaľ rozlúsknete kód, máte schopnosti, ktoré firma hľadá u svojich uchádzačov.

Pokiaľ ste niekedy túžili stať sa súčasťou tímu Apple mali ste možnosť ešte pred pár hodinami. A nehovoríme o práci v iStores. Reč je tentokrát o zapojení sa do tímu vývojárov a možno ešte čosi viac. Pracovná ponuka, ktorú uverejnili nie je tak celkom jasná, no je tomu tak zo zjavných dôvodov. Ak vás však niekedy zaujímalo, akým spôsobom sa dá dostať na programátorskú špičku, tak pre vás máme odpoveď.

V skutočnosti je to jednoduchšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Samozrejme za predpokladu, že máte potrebné schopnosti a orientujete sa v danej sfére. V tomto prípade však orientácia neznamená poznať ostré zátvorky, alebo používať základné HTML kódy. Hovoríme o čosi vyššom stupienku. Teda vzhľadom k tomu, aké vedomosti by ste potrebovali, asi hneď o niekoľkých stupienkoch. Ale dobrá správa je, že ich vrchol je výhodné miestečko s nemalým platom.

Zack Whittaker uverejnil na svojom Twitteri spôsob, akým vás môže Apple naverbovať. V piatok tak verejnosti vysvetlil, ako môžete nájsť ponuku, ktorá je napísaná v nešifrovanom texte na ich stránke. Nájsť tak túto pracovnú ponuku nebolo vôbec ľahké a už len tým, že ju niekto našiel, tak Apple predpokladalo, že máte zručnosti, ktoré firma potrebuje.

Pokiaľ by ste prešli na link us-east-1.blobstore.apple.com dostali by ste sa k uvítaciemu textu. „Ahoj! Našiel si nás. Hľadáme talentovaných inžinierov, ktorí budú vyvíjať kritickú časť našej infraštruktúry, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou Apple ekosystému,“ hovorí text v tomto okne. Link už však viac nefunguje  a jediné čo vám v súčasnosti je ukáže je chyba.

Apple

Je to pochopiteľné, keďže link bol publikovaný na Twitteri a dostal sa tak k širšej verejnosti. Je možné, že spoločnosť už svojich kandidátov našla, alebo jednoducho ponuku stiahla, aby zamedzila príliš veľkému záujmu. V každom prípade je už síce príliš neskoro, no môžeme aspoň poznamenať, že Apple má skutočne svojský a pozoruhodný prístup.

Pozri aj: Ak by ste dokázali na pohovore odpovedať na tieto zákerne otázky, bez problémov by ste dostali prácu v Apple

indy100.com
Príbehy
0
Komentovať (0)