reprofoto: Youtube

Tento let lietadlom spôsobil cestujúcim množstvo zdravotných komplikácií. Na vine je palubná posádka.

Let lietadlom sa môže zdať stále niektorým ľuďom stále nepríjemný. Aj keď už v súčasnosti by mal byť relatívne bezpečný. Napriek tomu sa občas môžu vyskytnúť mierne nepríjemnosti, ktoré cestu pasažierom skomplikujú. O to horšie je, keď za to môže personál lietadla. 

Niekoľkým cestujúcim spôsobil let spoločnosťou Jet Airways množstvo nepríjemností. Začali totiž krvácať z nosa a uší. Príčinou bol tlak v kabíne, ktorý palubná posádka zabudla správne nastaviť.

Let z Bombaja v západnej Indii do Džajpuru na severe krajiny sa nezaobišiel bez použitia kyslíkových masiek. Podľa médií, z celkového počtu 166 pasažierov, až 30 krvácalo z nosa a uší a desiatka ďalších sa sťažovala na migrény. Lietadlo muselo bezpečnostne pristáť na medzinárodnom letisku Chhatrapati Shivaji v Bombaji a niekoľkým cestujúcim musela byť poskytnutá zdravotná pomoc.

Zdroje pre televíziu India Today TV uviedli, že na palube zabudli natlakovať kabínu. Kvôli tomu tlak vzduchu dramaticky klesol a to zapríčinilo celý rad problémov. Po tom, ako navštívili cestujúci lekára, päť z nich bolo odvedených do nemocnice Nanavati v Bombaji. Niektorí dokonca trpeli miernou hluchotou, ktorá môže trvať až týždeň. Navyše bolo všetkým doporučené, aby znova leteli až vtedy, keď sa úplne zotavia.

Letecká spoločnosť ako kompenzáciu pripravila niekoľkým cestujúcim náhradné lety. Niektorí však stále zostávajú z tohoto nepríjemného incidentu šokovaní. „Lietadlo muselo núdzovo pristáť, pretože sa palubná posádka nesprávala vôbec profesionálne,“ uviedol jeden nahnevaný pasažier.

Takéto nehody zo strany leteckej spoločnosti by sa nemali stávať. Preto je pochopiteľné, že pasažieri boli šokovaní a nespokojní. Vo videu môžeme vidieť, ako boli nútení použiť kyslíkové masky. Pri lete lietadlom asi väčšina z nás dúfa, že ich nikdy nebude musieť použiť. Napriek tomu cestujúci zachovali chladnú hlavu a na palube tak nevznikol chaos. Pasažieri sa tak zachovali maximálne profesionálne, čo ale už neplatí o personále lietadla.

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )