Foto: profimedia

Céline Dion priznala, že pre vysoké dávky liekov takmer zomrela.

Svetoznáma speváčka Céline Dion priznala, aké problémy jej spôsobuje jej vážna diagnóza. Vysvetlila, že by sa chcela vrátiť na pódiá a spievať, aj keď by sa na ne musela asi plaziť.

Ako informuje portál Telegraph, speváčka absolvovala rozhovor pre americkú stanicu NBC, kde hovorila o svojich zdravotných problémoch. Céline Dion v roku 2022 priznala, že trpí nevyliečiteľnou chorobou, ktorá sa označuje aj ako syndróm stuhnutého človeka. Vyvolávajú jej veľmi nepríjemné bolestivé kŕče vo svaloch. Tieto bolesti jej spôsobovali ťažkosti vo vystupovaní.

Foto: TASR archív

Choroba jej zmenila hlas

V rozhovore Céline Dion povedala, že je to pocit, ako keby ju niekto škrtil a dokonca sa jej zmenil aj hlas. Preto musela pred rokom zrušiť aj svoje turné, keďže nebola schopná vystupovať. Prvé príznaky ochorenia pritom začala pozorovať už v roku 2008, no signály ignorovala. Počas toho celého jej manžel bojoval s rakovinou, ktorej v roku 2016 podľahol.

Príznaky dlho ignorovala

Následne si všimla, že sa jej veľmi ťažko spieva a vystupuje. S kŕčmi a bolesťami mala problém roky a aby mohla vystupovať, užívala diazepam, ktorý jej pomáhal uvoľniť svaly. Jej telo si však na lieky príliš rýchlo zvyklo a už chvíľu potom, ako ich užila, mala opäť kŕče, preto dávku stále zvyšovala. Ich výška však bola veľmi nebezpečná. Nakoniec sa dozvedela, že ju to mohlo zabiť, o čom nemala ani tušenie. Závislosti sa zbavila pomocou lekárov počas pandémie a teraz podstupuje imunoterapiu. Speváčka verí, že sa ešte vráti naspäť na pódiá.

Uložiť článok

Najnovšie články