Foto: MovieStillsDB

Tieto snímky by mal vidieť každý milovník filmovej romantiky.

Sviatok svätého Valentína býva aj napriek svojej povesti, že ide o sviatok obchodných centier, pármi po celom svete hojne oslavovaný. Neplánujete si na tento deň žiadny program, no nechcete prísť o romantiku? Pozreli sme sa do ponuky streamovacích služieb a vybrali tie najlepšie romantické filmy, ktoré vám večer viac než len spríjemnia.

Článok pokračuje pod videom ↓

Obľúbené streamovacie platformy majú vo svojich knižniciach stovky filmových diel rôznorodých žánrov. Ako z nich vybrať ideálneho adepta na valentínsky večer vo dvojici? Vybrali sme 10 romantických filmov, ktoré ste možno nevideli, no mali by ste a ktoré, ak ste aj videli, tak sa ich oplatí vidieť ešte raz.

Duch (Ghost) – SkyShowtime

Aj keď sa tento legendárny romantický film všetkým spája skôr s jesenným obdobím, kedy si pripomíname našich zosnulých (práve vtedy ho totiž slovenské televízie vysielajú najčastejšie), aj Valentín môže byť pekným časom, kedy si romancu medzi Patrickom Swayzem a Demi Moorovou môžete spolu s partnerom či partnerkou užiť. A čo vy viete, možno vás to inšpiruje k spoločnému absolvovaniu kurzu ručnej keramiky.

Skús ma rozosmiať (Just Go with It) – HBO Max

Jedna z najobľúbenejších a najbláznivejších romantických komédií, kde si hlavné úlohy strihli Jennifer Anston a Ben Stiller býva taktiež často súčasťou programových štruktúr slovenských televízií. Ak ste ju ešte nevideli, s dabingom ju nájdete na HBO Max.

Ide o jednu z najšialenejších romantických komédií posledných dvoch dekád a Stiller v nej hrá dobre zabezpečeného muža Dannyho, ktorý, aby oslnil svoju najnovšiu známosť, si vymyslí, že sa rozvádza a má dve deti. Zaplatí teda svojej asistentke (Aniston) a jej dvom deťom dovolenku na Havaji, kde predstierajú, že sú rodina, ktorá sa vlastne rozpadá, aby Danny dokázal svojej známosti, že je milujúci otec dvoch detí.

10 vecí, ktoré na tebe nenávidím (10 Things I Hate About You) – Disney+

Moderná adaptácia Shakespearovej drámy Skrotenie zlej ženy dodnes patrí medzi kultové tínedžerské komédie a treba povedať, že právom.

Hlavnými postavami sú Kat (Julia Stiles) a jej mladšia sestra Bianca (hrá ju Larisa Oleynik), ktorá má zakázané randiť s chlapcami, kým si jej staršia sestra nenájde partnera. V snahe získať viac slobody a možnosť randiť, Bianca a jej nový známy Cameron (hrá ho Joseph Gordon-Levitt) sa spoja so šikovným a nezávislým mladíkom Patrickom (hrá ho zosnulý Heath Ledger), aby našli vhodného partnera pre Kat.

Pretty Woman – Disney+

Valentín bez Julie Roberts a Richarda Gera? To naozaj neexistuje! Aj keď ste tento film videli už zrejme stokrát, aj stoprvý vás to pobaví. Príbeh lásky medzi bohatým mužom a prostitútkou, ktorú si zaplatí, aby s ním trávila večer ako partnerka, už prakticky zľudovel. Schválne, koľko novodobých romantických príbehov sa Pretty Woman inšpirovalo? Film nájdete na Disney+.

Šialene zamilovaní (Like Crazy) – SkyShowtime

Aj keď na rozdiel od ostatných tu spomenutých filmov vás tento príliš nerozosmeje, zaujme vás svojou autenticitou a tým, že mnohí sa v jeho príbehu nájdu.

Hlavnými hrdinami sú Američan Jacob (Anton Yelchin) a Angličanka Anna (Felicity Jones), ktorí sa do seba zaľúbia počas štúdia na vysokej škole. Ich vzťah ale musí prekonať ťažkú skúšku, keď Anna poruší svoje študentské víza a po prázdninách plánuje návrat do Spojených štátov. Na letisku ju deportujú naspäť. Ustojí dvojica dlhé odlúčenie?

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články