Foto: Facebook (The Bamboo Forest Safari Lodge, Tadoba)

Ľuboš Belko / / Zviera
Zvieracie súboje sú vždy fascinujúce.

Samozrejme nehovoríme o zvrátenej zábave ako kohútie zápasy či súboje medzi bojovými plemenami psov. Na druhej strane súboj živočíšnych druhov v prírode je úplne bežná a prirodzená vec. Na facebooku sa pred pár dňami objavilo video od turistov, ktorí boli na potulkách v indickom národnom parku Tadoba. Skupinka natrafila na súboj medzi bengálskym tigrom a zdanlivo neškodným poddruhom medveďa, medveďom pyskatým. 

V národnom parku Tadoba žijú tieto tigre a medvede bok po boku a zvyčajne medzi nimi nedochádza k rivalite. Nech však hovoríme o akomkoľvek zvierati, keď sa matka cíti ohrozená, predovšetkým ,ak má pocit, že sú ohrozené jej mladé, je ochotná bojovať s nežiadúcim faktorom do krvi, ak nie na smrť. Medvedica so svojim mláďaťom bola na ceste k vodnému toku, keď im cestu skrížil agresívny samec bengálskeho tigra.

Matka sa v strachu o svoje medvieďa postavila zjavne silnejšiemu tigrovi a súboj dopadol presne naopak, ako by ste na základe ich síl predpokladali. Toto video by malo poslúžiť ako memento každému, kto si myslí, že ma navrch pred akokoľvek samicou, ktorá chráni svoje mladé.

Pozri aj: Posledný žijúci nosorožec tuponosý umiera. Tím vedcov teraz intenzívne pracuje na tom, aby tento druh zachránil pre ďalšie generácie

iflscience.com
0
Komentovať (0)