Foto: 7A Productions

Napriek tomu, že vo svete filmu nie je dlho, svoje kvality už dokázala. Dokonca si za nich zaslúžila aj Oscara.

Brie je všestranne talentovanou osobou. Nie je totiž len šikovnou herečkou, ale aj režisérkou a speváčkou. Zahrala si napríklad v filme Izba a úlohy hlavnej postavy sa zhostila naozaj skvele. Práve za tú získala aj Oscarovú sošku. Čoskoro ju budeme môcť vidieť v ďalšom filme, a to v pokračovaní série Avengers. Ak ste však ešte nevideli týchto jej 10 filmov, je načase to napraviť.

Prestrelka, 2016

Dej sa odohráva v roku 1978. Dva mafiánske gangy sa stretnú, aby si vymenili peniaze a zbrane. Napätie by sa dalo krájať. Práve medzi týmito gangmi pôsobí ako sprostredkovateľka Justine, ktorú si zahrala Brie Larson. Stačí aj nepatrná drobnosť na to, aby sa spustila prestrelka. Zapoja sa však ďalšie strany a celé sa to zvrhne na akúsi podivnú komédiu. Aj keď sa nedá povedať, že by šiel o Larsonovej najlepší herecký výkon, či najlepší film, pomohol jej získať si pozornosť, ktorá ju posunula k ďalším rolám.

Gambler, 2014

Jim Bennet (Mark Wahlberg) je učiteľom literatúry na strednej škole a jeho záľuba v hazardných hrách ho pomaly ale isto pripravuje o všetky peniaze. Aj keď je nesmierne inteligentný, akosi priťahuje problémy. Jedného dňa sa vyberie do kasína aj so svojou študentkou Amy, do ktorej je zamilovaný (Brie) a príde o značnú čiastku peňazí. Jima unesú a kým on sa snaží vrátiť svojim únoscom peniaze, ktoré im dlhuje, Amy sa pokúša prísť na to, či to, čo k nej jej učiteľ cíti, je skutočné.

Proste Peck, 2009

Michael Peck je obyčajný študent, ktorý okrem podivínstva ničím nevyniká. V škole sa mu posmievajú a nemá veľa kamarátov a doma to tiež nemá ustlané na ružiach. Zamiluje sa však do Emily (Brie) a dúfa, že ju očarí natoľko, aby mu to obrátilo život naruby. To sa mu aj podarí, Emily mu city opätuje. Teraz sa stáva jeho cieľom navždy sa zapísať do histórie školy.

Unicorn store, 2017

V tejto komédii si Brie zároveň zahrala, aj sa podieľala na jej režírovaní. Mladú Kit vyhodia zo školy, nájde si teda prácu, tá ale nenapĺňa jej umelecký potenciál a túži po niečom inom. Rodičia jej dávajú najavo sklamanie, čo jej vôbec nepomáha a život je čím ďalej, tým viac neznesiteľný. Zrazu sa však objaví záhadný predavač, ktorý predáva jednorožce. Aby si ho ale Kit mohla kúpiť, musí podstúpiť niekoľko skúšok. Chcete vedieť, či Kit získa svojho vysnívaného jednorožca? Budete to musieť zistiť sami.

Tanner Hall, 2009

Tri teenagerky, Lucasta, Kate a Fernanda sú priateľky navštevujúce internátnu školu Tanner Hill. Najviac ich zaujímajú pekní učitelia, chlapci a najmenej zrejme ich budúcnosť. Nemajú to ale jednoduché, snažia sa niekam zaradiť a ich matky, s ktorými majú taktiež naštrbené vzťahy, im to vôbec neuľahčujú. Odrazu sa však objaví manipulátorka Victoria. Zvládnu dievčatá všetky jej temné intrigy?

21 Jump Street, 2012

Aj keď sa Schmidt a Jenko na strednej škole neznášali, na policajnej akadémii sa z nich stali nerozluční priatelia. Stanú sa súčasťou misie s názvom Jump Street a ich úlohou je infiltrovať sa do skupinky študentov strednej školy, v ktorej niekto predáva kokaín. Schmidt tu však nájde lásku svojho života, Molly a spolu s Jenkom zisťuje, že skupinka študentských dílerov nie je ich jediný problém. Misia ich vráti do starých čias a zistia, že ešte nie je všetko uzavreté tak, ako si mysleli.

Kong: Ostrov lebiek, 2017

Ostrov v Pacifiku na mape nenájdete, no skupinky prieskumníkov, vedcov a bádateľov sa rozhodnú, že tento krásny a tajomný kúsok zeme dôkladne preskúma. Netušia však, že toto územie je kráľovstvom obrovského Konga a rozpútajú peklo. Mierumilovný prieskum sa mení o boj o holý život.

The Glass Castle, 2017

Film vyšiel ešte len minulý rok, jeho pôvod však siaha až do roku 2005, zakladá sa totiž na memoároch Jeanette Walls. Mladá Jeanette žije v nepokojnej rodine, kde otec je alkoholikom a matka je umelkyňa. Ich život je jednoduchý, a preto sa snažia oživiť o fantáziou a dobrodružstvami všedného života.

Dočasný domov, 2013

Napriek tomu, že Grace nemá práve najkrajšiu minulosť, pracuje ako vychovávateľka s mladými ľuďmi v Dočasnom domove. Niektorí mladí nemajú kam ísť alebo sa domov vrátiť nechcú. Grace sa snaží o to, aby deti mali čo najkrajšiu budúcnosť a čo najviac možností. Každý v sebe nesie kúsok temnoty. Dokážu ho využiť vo svoj prospech?

Izba, 2015

Jack sa v izbe už narodil. V súčasnosti má už 5 rokov a je zdravým, zvedavým chlapčekom. Izba je celým jeho svetom, všetkým, čo pozná. Vyrastal v nej spolu so svojou matkou Joy. Joy je držaná neznámym mužom ako zajatec a pre svoje dieťa nechce nič iné než slobodu a normálny život. Napriek podmienkam, snaží sa dať synovi všetko, po čom zatúži. Jedného dňa to však už neznesie a odváži sa spolu so synom na riskantný krok. Únoscovi ujdú a ocitnú sa v celkom inom svete.

Videli ste už niektoré z filmov s Brie Larsen. Ktorý je váš obľúbený?

Pozri aj: Keď je vek iba číslo. 16 najlepších filmov, ktoré dokonale popisujú, ako vyzerá láska s veľkým vekovým rozdielom

thecinemaholic
Príbehy
0
Komentovať (0)