Foto: Bts.aero

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave sa umiestnilo medzi TOP 10 najlepšími letiskami východnej Európy

Vyplýva to z celosvetovej ankety Skytrax – World Airport Awards 2018. Najväčšie slovenské letisko sa ako jediné letisko v SR umiestnilo v kategórii letísk východnej Európy, kde obsadilo 8. miesto.

Bratislavské letisko obhájilo svoju pozíciu z roku 2017, keď sa vlani v rovnakej kategórii – Najlepšie letiská vo východnej Európe – umiestnilo tiež na 8. mieste Anketa Skytrax World Airport Awards je najväčším každoročným celosvetovým prieskumom spokojnosti cestujúcich v letectve.

Do ankety najlepších letísk sveta sa zapojilo celosvetovo 13,73 milióna cestujúcich viac ako 100 národností. Anketu vypĺňali návštevníci letísk od augusta 2017 do februára 2018 cez webovú stránku worldairportsurvey.com, kde hodnotili 550 letísk po celom svete. Pasažieri v ankete vyjadrovali spokojnosť s takými ukazovateľmi na letisku, akými sú vybavovanie na check-ine, prílety a odlety, nákupné možnosti, bezpečnosť či pasová kontrola.

Rebríček najlepších letísk východnej Európy:

1. Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť
2. Letisko Tallinn v Estónsku
3. Medzinárodné letisko Boryspiľ, Kyjev, Ukrajina
4. Letisko Bukurešť, Rumunsko
5. Letisko Riga, Lotyšsko
6. Letisko Nikolu Teslu Belehrad, Srbsko
7. Letisko Tbilisi, Gruzínsko
8. Letisko M. R. Štefánika, Bratislava
9. Letisko v Sofii, Bulharsko
10. Medzinárodné letisko Skopje v Macedónskej republike

Pozri aj: Slovensko patrí medzi prvé krajiny sveta, kde Google spustil túto inovatívnu službu. Za necelý mesiac ju využilo už 3-tisíc ľudí

Uložiť článok

Najnovšie články