Foto: facebook.com

Rizikových faktorov, ktoré doženú človeka k samovraždeným myšlienkam každým rokom pribúda.

K tomuto činu sa uchyľuje čoraz viac ľudí, a to aj veľmi mladých. Depresie, zmeny osobnosti, čoraz viac rozmáhajúce sa psychické ochorenia, nátlak spoločnosti, ktorá nám diktuje kým by sme mali byť, ako by sme sa mali správať, ako sa máme cítiť a svoje pocity prejavovať. Tento tlak nezvládol len 14 ročný chlapec menom Brandenn Bremmer a spáchal samovraždu.

Keď mal Brandenn len 18 mesiacov, začal čítať. Jeho matka, Patricia Bremmer tvrdí, že sa to naučil celkom sám. Keď mal 3 roky, vedel hrať na klavíri, zvládol učivo prvého ročníka základnej školy a tvrdil, že už sa nechce vrátiť do prípravky. V desiatich rokoch úspešne dokončil strednú školu, vďaka čomu si získal pozornosť médií. Tie vyzdvihovali jeho výnimočný intelekt. V jedenástich nastúpil na univerzitu v Colorade. Miloval rybárčenie, kempovanie, plávanie, rád sledoval animované filmy, obdivoval Harryho Pottera a hral počítačové hry. Napriek nadpriemernej inteligencii pôsobil ako obyčajný teenager.

Um garoto chamado Brandenn Bremmer podia ler aos 18 meses, se formou no ensino médio aos 10 anos, e se tornou um compositor. Ele se matou aos 14 anos, para poder doar seus órgãos para as pessoas que precisavam.

Posted by Curiosos on Donnerstag, 12. Oktober 2017

Nedávno však našli mladého génia zastreleného. Miestni policajti skonštatovali, že poranenia si Brandenn spôsobil sám, kým šli jeho rodičia na nákup, išlo teda očividne o samovraždu. Rodina nerozumie, čo sa stalo. Patricia sa vyjadrila, že jej syn nevykazoval známky depresie, bol šťastný a obľúbený, práve sa pripravovalo vydanie jeho druhého CD, chcel sa stať anesteziológom a mal plány na ďalšie dni: „Momentálne sa snažíme celú situáciu racionálne pochopiť. Mal neustále potrebu pomáhať iným ľuďom a učiť ich. Bol duševne veľmi rozvinutý, zdalo sa, že rozumie túžbam a potrebám ľudí. Máme pocit, že v ten deň sa ho niečo dotklo a on vedel, že musí odísť.“

Posted by ေတာသားေလးရဲ႕ မွတ္စုကမာၻ on Montag, 25. September 2017

Brandennova matka odmieta, že by s manželom na syna príliš tlačili: „Nikdy sme na neho netlačili, rozhodoval sa sám. Sám sa naučil čítať. Naopak, snažili sme sa ho držať trochu na uzde.“

Chlapec nenechal list na rozlúčku a jeho rodina sa vyjadrila, že mal v ten deň dobrú náladu. Napriek tomu, že študoval s ľuďmi staršími o desať rokov, rád sa hral so svojimi rovesníkmi. Vychádzal však takmer s kýmkoľvek. Dokázal sa hrať s batoľaťom, ale vedel komunikovať aj s 90-ročným človekom. Jeden z jeho učiteľov sa vyjadril: „Nebol len výnimočne talentovaný, bol to veľmi milý mladý muž.“ Noc po svojom odchode zachránil Brandenn niekoľko životov. Jeho pečeň bola darovaná len 22 mesačnému dieťaťu, srdce dostal 11 ročný chlapec a obličky zachránili životy ďalších dvoch pacientov.

Inteligenčných testov sa zúčastnil len raz  v roku 1996, odmietol však testovanie dokončiť. Aj nedokončené testy však vykázali, že jeho IQ presiahlo hranicu 178 bodov. Len jeden z milióna ľudí sa môže pochváliť hodnotou IQ 180 a viac bodov. Čo viedlo Brandenna k tomu, aby tak skoro ukončil svoj život už ostane len záhadou.

Pozri aj: V jeho bruchu našli kusy ľudského mäsa a kusov oblečenia. Grizzly Man žil s medveďmi a natáčal ich, nakoniec ho jeden roztrhal na kúsky

nytimes, telegraph, cbsnews
Príbehy
0
Komentovať (0)