Foto: IMDB (Grizzly Man)

Jeho vášeň sa mu stala osudnou.

Timothy Treadwell bol veľkým nadšencom, ktorý miloval medvede, taktiež pôsobil ako enviromentalista a bol známy najmä svojim dokumentárnym filmom Grizzly Man. Taktiež bol zakladateľom organizácie Grizzly People. Timothy žil medzi medveďmi grizly na Aljaške v národnom parku Katmai. Toto miesto navštevoval každé leto po dobu trinásť rokov. Ako však vyzeral jeho tragický príbeh, predtým než bol roztrhaný medveďom?

Film Grizzly Man

Timothy študoval medvede grizly 13 rokov, vždy počas leta. Podľa jeho knihy s názvom Among Grizzlies: Living with Wild Bears in Alaska, jeho misia ochraňovať medvede započala v 80. rokoch, kedy prežil takmer smrteľné predávkovanie heroínom. Vo svojej knihe tvrdil, že závislosť na drogách si vypestoval potom, čo sa stal alkoholikom.

IMDB

Milovníkom zvierat bol už od útleho detstva. Na Aljašku cestoval za pozorovaním medveďov potom, čo ho presvedčil jeho blízky priateľ. Napísal, že po jeho prvom stretnutí s divokým medveďom vedel, že našiel to čo v živote hľadal. Jeho zmysel. Tiež vedel, že jeho osudom bolo priblížiť sa k medveďom tak, ako to len bolo  možné. To, že sa mu podarilo poraziť svoju závislosť na drogách a alkohole prisudzuje len svojej láske k medveďom.

Jeho úžasná cesta bola zaznamená aj v dokumente, ktorý pochádzal z americkej produkcie a vedený bol pod réžiou filmára Wernera Herzoga. Vo filme môžeme vidieť aj niekoľko záberov, ktoré nakrútil sám Timothy, pri jeho kontakte s medveďmi pred rokom 2003. Film vyšiel v roku 2005, teda dva roky po jeho tragickej smrti. Film zahŕňa aj rozhovory s ľuďmi, ktorí ho poznali, alebo boli súčasťou jeho práce. Vidieť tu môžeme aj jeho profesionálny prístup k divokým medveďom.

IMDB

V októbri 2003 Timothy a jeho priateľka, ktorá ho sprevádzala, ako lekárska asistentka, Amie Huguenard navštívili ostrov Kodiak, ktorý sa rozlieha medzi Aljaškou a Ruskom. V filme Grizzly Man režisér uviedol, že podľa Timothyho denníkov sa jeho priateľka bála medveďov a v ich prítomnosti sa cítila veľmi nepríjemne. V čase obeda, 5. októbra 2003 hovoril Timothy so svojim spoločníkom z Malibu cez satelitný telefón a zmienil, že nemal žiadne problémy s medveďmi. Deň na to, teda 6. októbra, Willy Fulton, pilot helikoptéry priletel ku kempu, v ktorom mal byť Timothy so svojou priateľkou. Ten bol však opustený, až na jedného medveďa, ktorý sa potuloval v okolí.

Timothy a jeho priateľka Amie boli vyhlásení za mŕtvych. Boli zožratý 28 ročným medveďom hnedým, v ktorého žalúdku sa našli pozostatky ľudského mäsa a kusov oblečenia. Z udalosti bola zachránená videokamera, ktorá bola v tom čase zapnutá. Polícia však povedala, že šesť minútový záznam bol prázdny. Zaznamenané boli len bolestné výkriky počas toho ako medveď hnedý trhal pár na kusy. Na zázname boli viditeľné len obrysy svetla a preto polícia usúdila, že kamera sa nachádzala v ruksaku, alebo bola zapnutá počas noci.

Pozri aj: Incest, bolesť, masochizmus ale aj smrť. Toto je 20 najnebezpečnejších filmov, ktoré sa vám vryjú do pamäte

en.wikipedia.org
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )