Foto: Instagram (uofglasgow), Unsplash

Keď sa hovorí o niečom s prívlastkom naj, vo väčšine prípadov je to absurdne prehnané.

Teraz vás však môžeme ubezpečiť, že nič nepreháňame. Reč je o oficiálnom prieskume, ktorý viedol anglický portál Rough Guide. Ten sa zaoberá informáciami a sprievodom pre cestovateľov. Čitatelia tohto portálu boli požiadaní o hlasovanie za najkrajšiu krajinu sveta. A ako víťaz z celého prieskumu vyšlo Škótsko. Krajina známe pre gajdy, ovce, kilty a ryšavé fúzy dokonca predčila Kanadu a Nový Zéland, ktoré sa umiestnili v tesnom závese na druhom  a treťom mieste.

Na druhom konci zoznamu bol Vietnam. Teda krásna ázijská krajina sa umiestnila ako posledná na 20. mieste, no stále môže byť na seba pyšná. Lepšie na tom boli krajiny ako Chorvátsko a Írsko. Pokiaľ dúfate, že sa podarilo v zozname umiestniť aj nám, dúfate márne. V zahraničí však často dochádza k situácii, že si našu krajinu pomýlia zo Slovinskom, ktoré sa umiestnilo na 11. pozícií, takže môžeme aspoň dúfať, že došlo k chybe. Zrejme však nedošlo a na výsledky sa môžeme spoľahnúť.

Unsplash

Malcolm Roughead, výkonný riaditeľ VisitScotland, turistickej stránky pre konzumentov, bol z výsledku nadšený. “Sme nadšení, že škótsko dostalo aké úžasné vyznamenanie od čitateľov Rough Guide. Samozrejme to nemôže byť prekvapenie pre nikoho, kto už krajinu navštívil. Od našej nádhernej prírody, cez úžasné historické atrakcie až po prekrásne mestské centrá, Škótka vyráža ľuďom dych.” prehlásil neskromne Roughead, ktorý zároveň požiadal všetkých domácich aj turistov, aby prostredie Škótska šetrili a zachovali ho tak pre ďalšie generácie.

Pexels

Na zozname sa v top dvadsiatke umiestnilo aj Anglicko a Wales, preto môžu Britské ostrovy očakávať počas najbližšej sezóny nemalé množstvo návštevníkov. Nehovoriac o tom, koľko fotografií zavalí Instagram a množstvo ďalších sociálnych sietí.

Pexels

Celý zoznam v poradí o najnižšej priečky po absolútneho víťaza nájdete tu:

20. Vietnam
19. Chorvátsko
18. Írsko
17. Nórsko
16. Peru
15. Švajčiarsko
14. Fínsko
13. India
12. Mexiko
11. Slovinsko
10. Wales
9. Spojené štáty
8. Island
7. Anglicko
6. Indonézia
5. Južná Afrika
4. Taliansko
3. Nová Zéland
2. Kanada
1. Škótsko

Pozri aj: 8 magických miest v Krajine vychádzajúceho Slnka, ktoré vás presvedčia, že v Japonsku musíte stráviť aspoň pár dní svojho života

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )