Foto: MovieStillsDB

Nielen Bol raz jeden život, ale aj ďalšie série z cyklu Bol raz jeden... si môžete pozrieť zadarmo na Televize Seznam.

Mnohí si ešte z detských čias pamätáme na seriál Bol raz jeden život, ktorý zaujímavou formou vysvetľoval biologické procesy odohrávajúce sa v tele každého jedného z nás. Seriál sa stal mimoriadne populárnym vo svete, keďže aj napriek tomu, že bol náučným, tak bol pútavým a dokázal zaujať aj deti, ktoré biológia nebavila.

Viacero sérií

Trochu menej známym faktom je, že seriál Bol raz jeden život je iba jedným z cyklu Bol raz jeden… Úplne prvá séria s názvom Bol raz jeden človek pochádza z roku 1978 a okamžite sa stala veľmi populárnou. Nasledovala séria Bol raz jeden vesmír (1982), Bol raz jeden život (1987), Bola raz jedna Amerika (1992), Bol raz jeden vynálezca (1994), Bol raz jeden objaviteľ (1997) a Bola raz jedna planéta (2008).

Teraz, ako informuje portál Startitup, si môžete tieto série pozrieť na Televize Seznam, a to legálne a zadarmo. Nenachádzajú sa tu však všetky série, nenájdete tu však najnovšiu sériu Bola raz jedna planéta a takisto ani sériu Bola raz jedna Amerika, ktorá sa nedočkala prekladu z francúzskeho originálu do češtiny či slovenčiny.

Bol raz jeden…život

Najviac asi zaujme práve séria s názvom Bol raz jeden život, ktorú môžeme už považovať za kultovú. Veľkou výhodou je jednoznačne nadčasovosť a to, že pri sledovaní sa určite nebudú nudiť ako veľkí, tak ani malí diváci, ktorým je animovaný seriál prioritne určený. Veľký význam naberá aj práve v čase pandémie nového koronavírusu, keďže názorne ukazuje divákovi aj boj s vírusmi či inými patogénmi.

Za sériou Bol raz jeden… stojí francúzsky producent, režisér a scenárista Albert Barillé, ktorý krátko po dokončení poslednej série s názvom Bola raz jedna planéta zomrel v roku 2009 vo veku 88 rokov.

Animované seriály Bol raz jeden… majú veľký edukatívny charakter a svojím veľkým záberom dokážu divákovi priniesť obrovské množstvo informácií.

Priestor na vzdelávanie

Teraz, keď sú deti kvôli pandémii nového koronavírusu doma, určite sa oplatí im seriál pustiť a to nielen už kultový Bol raz jeden život, ale aj ďalšie zo sérii, ktoré vysvetľujú pôvod človeka na Zemi, vznik vesmíru, slávne osobnosti vedy a histórie, či objaviteľov, ktorí precestovali celú Zem a priniesli ľudstvu obrovské množstvo poznatkov.

Každá zo sérii má 26 častí, z ktorých každá časť má 26 minút (okrem Bol raz jeden vesmír s dĺžkou 22 minút), takže ak sa rozhodnete si pozrieť úplne všetky série, máte postarané o zábavu na niekoľko dní až týždňov. Tento čas bude ale dobre investovaný. Jedinou malou nevýhodou pri sledovaní môže byť český jazyk.

0
Uložiť článok
Komentovať