Foto: RTVS

Večerníčkové rozprávky nájdete už aj na webe RTVS.

V mimoriadnej situácii, ktorú vyvolal nový koronavírus a šírenie ochorenia COVID-19, môžu pomôcť deťom a rodičom tráviť zmysluplne čas aj animované večerníčkové seriály z koprodukcie RTVS.

Verejnoprávna televízia ich zverejnila na svojom webe. „Deti si tak online vedia pozrieť všetky odvysielané diely Mimi a Líza, Drobci, Websterovci a Tresky plesky,“ TASR o tom informovala Erika Rusnáková, hovorkyňa RTVS.

Mimi a Líza sú príbehy o nevidiacej Mimi a jej vernej kamarátke Líze, ktoré na spoločných výpravách do krajiny fantázie zisťujú, že svet sa dá vidieť rôznymi spôsobmi.

Drobci sú súrodenecká dvojica Ben a Tom, ktorí málo spia a veľa vedia, ani chvíľu neobsedia. Kata Strofová, moderátorka televízie Tresky plesky, zase informuje divákov o vzniku rôznych prírodných javov a katastrof. Seriál Websterovci rozpráva o svojráznej pavúčej rodinke.

Detský divák nájde svoj program aj na televíznej Dvojke v podobe rozšíreného dopoludňajšieho bloku pre deti, Dvojka vysiela novú reláciu Školský klub a Trojka televíznu klasiku – adaptácie diel slovenských i svetových spisovateľov.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )