foto: Twitter.com/rfedortsov

Morský svet nás snáď nikdy neprestane prekvapovať. Vďaka tomu môžeme občas naraziť aj na takéto unikátne objavy.

Čo všetko sa skrýva pod povrchom oceána je pre nás stále veľkou záhadou. Preto každý objav z tejto sféry vedcov poteší. Rybárovi sa tentokrát podarilo natrafiť na zaujímavého červa až s desivo usmievajúcim sa výrazom. 

Roman Fedortsov zdieľal na svojom Twitteri vzácny úlovok, pochádzajúci z hlbín oceánu. Tento unikátny objav ho prekvapil, pretože človek na neho bežne nenarazí, keďže jeho prirodzeným prostredím sú tajomné zákutia oceána.

Okrem červa v jeho profile môžeme vidieť fotografie rôznych zaujímavých nálezov, ako napríklad rýb z vyšpúlenými očami alebo živočíchov s vnútornými orgánmi na povrchu tela. Za svoje fotografie hlbokomorských nálezov dostal aj ocenenie.

Dokonca sa usmieva

V zdieľanom videu môžeme vidieť malého červa, ktorého výraz vám môže dokonca pripomínať až úsmev. Pravdepodobne však všetky jeho prejavy boli iba dôsledkom strachu.

Morského tvora sa žiaľ nepodarilo presne identifikovať. Pravdepodobne ale patrí do skupiny mnohoštetinavcov. Ide o segmentové červy, ktorých je viac ako 10- tisíc druhov. Nachádzajú sa po celej šírke oceána, vrátane arktických oblastí.

foto: en.wikipedia.org

Mnohoštetinavce sú fylogeneticky východisková skupina obrúčkavcov, s homonómnou alebo heteronómnou segmentáciou. Čo majú všetky druhy spoločné, sú somity s parapódiami a štetinami. Väčšina druhov má 60- 100 somitov. Niektoré ich však môžu mať až 800.

Nie je však známe, čo Fedortsov urobil s týmto vzácnym objavom, veríme však, že sa červovi podarí skončiť opäť v oceáne, vo svojom prirodzenom prostredí.

sciencealert.com
Príbehy
0
Komentovať (0)