foto: 20th Century Fox

Bohemian Rhapsody vzdal poctu speváckej legende. Jeho pokračovanie by však nemusel byť šťastný nápad.

Snímka Bohemian Rhapsody od svojej premiéry láme celosvetové rekordy v sledovanosti. Fanúšikovia skupiny Queen si ju ihneď zamilovali a svojím majstrovským prevedením očarila aj filmových kritikov. Čo by ste však povedali na jeho pokračovanie? Je to vôbec reálne? 

Vznik filmu neuveriteľne zasiahol okrem iného aj členov samotnej kapely. Brian May však napriek tomu v rozhovore s úsmevom dodal, že by bolo množstvo nápadov na jeho pokračovanie. Sequel by mohol zachytávať Freddieho Mercuryho od koncertu Live Aid až po jeho smrť.

foto: 20th Century Fox

Keďže film nebol úplne biograficky presný, mohlo by nastať niekoľko problémov, s ktorými by sa tvorcovia pri vytváraní deja museli vysporiadať. V Bohemian Rhapsody totiž môžeme vidieť, ako Freddie oznámi svojim kolegom že je HIV pozitívny. Následne odohrajú legendárny koncert Live Aid. V skutočnosti však Freddie počas koncertu ešte o svojej chorobe ani netušil. To by mohlo predstavovať radikálny problém.

Gitarista z legendárnej skupiny Queen Brian May však v rozhovore priznal, že sledovanie Bohemian Rhapsody nebolo jednoduché. „Radosť, hrôza, smútok a všetky veľké emócie sa vo mne miešali dohromady. Je to veľmi emotívne.“ Bolo podľa neho správne, že sa snímka končila práve výnimočnou scénou, na ktorú by sme si mali všetci pamätať. „Ale ktovie, možno bude pokračovanie,“ dodal May so smiechom.

foto: 20th Century Fox

„Myslím však, že ho zachytáva veľmi pravdivo a najmä takým spôsobom, ktorý oslavuje jeho talent,“ dodal May. „Je to film o rodine.“ Či tvorcovia naozaj premýšľajú o pokračovaní je teda otázne. Ich zámer vzdať úctu tejto hudobnej legende sa im však do detailov podaril a pokračovanie by možno bolo iba na škodu.

express.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy