Ilustračné foto: Pixabay

Zebry sú známe svojím typickým sfarbením.

V keňskej prírodnej rezervácii Maasai Mara objavil sprievodca čudesné mláďa zebry. Od ostatných sa výrazne odlišovalo sfarbením. Namiesto tradičných čiernobielych pruhov je totiž mláďa hnedé s bielymi škvrnami po celom tele. Zviera okamžite vzbudilo veľkú pozornosť a upútalo ľudí z celého sveta. Informuje o tom portál IFL Science.

Mláďa bolo pomenované po sprievodcovi, ktorý ho objavil – Tira. Fotografie zdieľal na stránke facebookovej stránke Wildest Africa. Ako vravel, najprv bol prekvapený a nebol si istý, či mláďa niekto nenafarbil.

Zvláštne zafarbenie sa považuje za prípad melanizmu, pri ktorom dochádza k zmenám pigmentu u zvierat. Na zebre si môžete všimnúť, že sa na nej zachováva tradičné rozhvrhnutie pruhov, no tie sú tvorené bodkami a hnedým zafarbením.

Malá zebra to môže mať v živote ale ťažké. Tým, že je odlišná od ostatných, môže byť vyčleňovaná zo stáda a tak sa ľahšie stať korisťou pre predátorov. Navyše, zebry sa navzájom poznajú podľa pruhov, čo môže tiež spôsobovať problémy.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Frank Liu (@frankliuphotography),

Ako sa bude malej zebre dariť, budú určite pozorne sledovať správcovia parku, pre ktorých je malá Tira veľkým pokladom, ktorý láka návštevníkov z celého sveta.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )