Ilustračná foto: Pixabay

Sezóna dovoleniek pri mori je v plnom prúde.

Nanešťastie, vrece sa roztrhlo nielen s dovolenkármi, ale aj s fotografiami a videami, ktoré sú dôkazom toho, ako kruto sa zaobchádza so zvieratami v rezortoch. Ako informuje portál DailyMail, zamestnanci turistických rezortov totiž urobia všetko pre to, aby prilákali čo najviac turistov.

Zvieratá trpia pre pobavenie turistov

Mimoriadne obľúbenými atrakciami je vozenie sa na slonoch, na ťavách či triky predvádzané opicami a tigrami. Pre turistov to síce môže byť zábava a zdroje peňazí pre miestnych, pre zvieratá to však nie je nič iné, len nesmierne utrpenie. Len pred časom sme vám priniesli článok o tom, ako sloníča od námahy skolabovalo po tom, čo muselo v horúčavách nasledovať matku voziacu turistov. V ďalšom rezorte sú zas týrané ťavy len preto, aby boli poslušné a vozili turistov bez jediného náznaku odporu.

Zábery plné krutosti

Nanešťastie, na internete sa objavilo ďalšie video plné krutosti. Zábery boli natočené v zoologickej záhrade a na krokodílej farme Samutprakarn v jednom z vyhľadávaných thajských rezortov, ktorý každý rok navštívia tisícky turistov. Krátko po natočení videa sa zábery dostali do rúk organizácie PETA, ktorá okamžite reagovala vlnou kritiky. Slony sú priviazané veľmi krátkymi a tesnými reťazami a ich telá sú obsypané krvavými ranami, ktoré im opatrovatelia zámerne spôsobili kovovými hrotmi. Takto sa snažia zvieratá prinútiť k absolútnej poddajnosti a poslušnosti, aby mohli poslúžiť davom platiacich turistov.

Trpia aj tigre, orangutany či šimpanzy

Na jednom zo záberov je možné vidieť malé sloníča menom Gluay Hom, ako sa hojdá zo strany na stranu, čo je jasná známka psychickej nepohody zvieraťa. Kruté zaobchádzanie netrápia len slony, ale aj tigre, orangutany či šimpanzy. Keď zvieratá práve nebavia turistov a neslúžia im ako atrapa pre dokonalú fotku, sú zavreté v malých klietkach, obklopené chladným betónom, reťazami a mrežami, bez akejkoľvek stimulácie a sociálnej interakcie.

Krutý rituál phajaan

PETA ľudí vyzýva, aby sa oblúkom vyhýbali miestam, ako je toto. Bavia sa totiž na zvieratách, ktoré sú podrobované krutému násiliu a deprivácii. Thajsko je napríklad známe rituálom s názvom phajaan, v rámci ktorého sú sloníčatá odtrhnuté od matiek a celé dni ich ľudia bijú a pichajú kovovými hrotmi, aby zlomili ich vôľu a prinútili ich k slepej poslušnosti. Slony následne strávia v zajatí zvyšok svojho bolestivého života.

dailymail
0
Uložiť článok
Komentovať