Michal Blaško / /
Je všeobecne známe, že hlavný rozdiel medzi introvertmi a extrovertmi je v spôsobe, akým získavajú energiu. Introverti ju čerpajú z pokoja a samoty, zatiaľ čo extrovertov posilňuje kontakt s ľuďmi. Často si k introvertom nevieme nájsť cestu. Tento článok vám v tom však môže pomôcť.

Liz Fosslien je talentovaná ilustrátorka, ktorá si myslí, že voči introvertom máme často predsudky. Považujeme ich za tiché, čudné typy, ktoré sa len zriedka usmievajú a zdá sa nám, že sú neustále zameraní na svoje vážne myšlienky o živote. Je to ale v skutočnosti naozaj tak? Čo sa v skutočnosti odohráva v ich mysliach?

Liz je sama introvertka a rozhodla sa predstaviť a vysvetliť všetky podivné a mätúce veci, ktoré sa dejú vo vnútri jej hlavy. Introverti nemusia byť najlepší rečníci na svete, no určite dokážu myslieť na veľa vecí naraz. Toto je 6 fascinujúcich vizuálnych postrehov, ktoré vám objasnia, aké je to byť introvertom.

Je jasné, že introverti si berú čas na to, aby všetko do detailov premysleli. Ak budete voči nim trpezliví, nebudete sklamaní. Okrem toho, introverti si vždy spomenú na vašu láskavosť a ohľaduplnosť a dvojnásobne vám ich oplatia.

introvert1
Liz Fosslien

Je to v povahe introvertov, že sa pre niečo nadchnú a rovnako rýchlo o tú istú vec stratia záujem. Preto nie je nič nezvyčajné, ak začnú na bujarej párty zívať. Pre introverta sú takéto akcie proste príiš hlučné, bujaré a živé.

introvert2
Liz Fosslien

Introverti sa radi ponoria do zaujímavého príbehu v knihe alebo sa „len tak“ vzdialia do svojho vlastného vnútorného sveta. Nebuďte prekvapení, ak introverti trávia veľa času doma. Aj keď si môžete myslieť, že sú znudení a nudní, opak je pravdou. Pre nich je to naozaj vzrušujúca zábava.

introvert3
Liz Fosslien

Introverti majú vynikajúcu schopnosť udržať „poker face“ za každých okolností. Sú väčšinu času veľmi pokojní a majú svoju rovnováhu. To ale aj znamená, že sú veľmi dobrí v hazardných hrách. Je takmer nemožné identifikovať, čo si introverti naozaj myslia.

introvert4
Liz Fosslien

Introverti dokážu súčasne čítať knihu a  s sa niekým rozprávať, pričom obom činnostiam venujú rovnakú pozornosť. No nie je to úžasná superschopnosť?

introvert5
Liz Fosslien

Introvert môže stáť po vašom boku mlčky, no aj napriek tomu môže byť zapojený do mentálneho dialógu – len nie s vami. Nesúďte ich a nehnevajte sa na nich. Možno sa jedná o vážne úvahy o osude sveta alebo len rozmýšľajú o nejakom dôležitom rozhodnutí. Vtedy je lepšie, ak ich nebudete rušiť.

Máte aj vy vo svojom okolí nejakých introvertov? Dokážete ich pochopiť a prijať ich takých, akí naozaj sú? Alebo vás naopak rozčuľujú ich typické „muchy“? Všetci sme rozdielni a všetci sme jedineční. Či už sme extroverti alebo introverti.

Pozri aj: 14 vecí a nočných môr, ktoré zažívajú introverti každý jeden deň.

interez.sk (Lucia M.), brightside.me
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)